Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Ministr Šimerka jednal o záměrech kraje

Regionální sociální rozvoj a investice do sociálního zařízení ve Ždírci u Jihlavy, to bylo hlavní téma pracovního jednání radního kraje Vysočina Petra Krčála, vedoucí odboru sociálních věcí Věry Švarcové s ministrem práce a sociálních věcí Petrem Šimerkou. Na schůzce si zástupci kraje a ministerstva práce vyměnili názory na další investice do sociálních služeb v kraji Vysočina.
 

 
 

Kraj Vysočiny plánuje rekonstrukci Domova pro seniory ve Ždírci tak, aby nejpozději do roku 2011 výrazně zkvalitnil bydlení a sociální služby pro současné obyvatele tohoto domova. Náklady na rekonstrukci přesáhnou šedesát milionů korun. Rekonstrukce je hrazena z prostředků ministerstva práce a sociálních věcí a kraje Vysočina a mohla by být zahájena v letních měsících letošního roku.

 

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka se při pracovním jednání zajímal i o druhý návrh zástupců kraje Vysočina, a to o výstavbu Domova se zvláštním režimem pro osoby se stařeckou demencí, který by mohl v budoucnu navázat na současnou rekonstrukci stávajícího objektu domova ve Ždírci. Celé pracoviště by pak dostalo moderní charakter a splňovalo by veškeré náležitosti tak, jak jsou uvedeny ve standardech kvality a v dalších zákonných normách, které se týkají sociálních staveb.

 

„Na jednání jsme si s ministrem Šimerkou vyměnili informace o záměru kraje Vysočina pokračovat v rozšiřování kvalitních služeb pro seniory. Tentokrát se jednalo o osoby, jejichž diagnóza jakkoliv souvisí se stavy demence a poruchami sociální komunikace a interakce. Chceme, aby se podařilo zbudovat zařízení, které ve svých základech bude zaměřené na osobu vyžadující trvalou péči,“ řekl radní Petr Krčál.

 

Humanistické pohledy na tyto typy onemocnění seniorů přitom spatřují v každém člověku svébytnou osobnost, která je jedinečná svým způsobem projevu a svým jednáním. Pracoviště ve Ždírci  by mohlo v budoucnu tvořit pevnou základnu pro lidi se získaným mentálním postižením a přitom by rozvíjelo humanistické principy v přístupu k práci s těmito lidmi. „Když ke druhému člověku přistupujeme postojem, že jeho chování má význam, jemuž rozumíme, pak k němu přistupujeme docela jinak, než kdybychom si ho zařadili jako zmateného blázna nebo nepřizpůsobivého člověka“, řekl na závěr radní Petr Krčál.      

 

 

tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.2.2010 / 12.2.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies