Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina fandí českým olympionikům

Vancouver 2010
Už zítra budou v kanadském Vancouveru zahájeny 21. zimní olympijské hry, kam Česká republika vyslala 93člennou výpravu sportovců. Sedm olympioniků, kteří se zapojí do bojů o cenné kovy, má své kořeny u nás na Vysočině.
 

 
 

Českou hokejovou reprezentaci povede jako kapitán třebíčský rodák Patrik Eliáš, který má ve svém týmu další spoluhráče z Vysočiny Martina Erata, Tomáše Rolinka a Josefa Vašíčka. V bílé stopě se na olympiádě představí Martin Koukal a Eva Skalníková pocházející z Novoměstska. Asi největší medailové naděje jsou spojeny s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, která svoji závodnickou kariéru odstartovala ve Žďáru nad Sázavou.

 

„Nedávno dokázali naší mladí sportovci z Vysočiny se ziskem 21 medailí vybojovat třetí místo mezi kraji na zimní olympiádě dětí a mládeže v Liberci. Věřím, že podobné pocity radosti budu prožívat i při zápolení našich olympioniků ve Vancouveru. Přeji celé naší výpravě hodně štěstí a dobře načasovanou sportovní formu,“ vzkázal sportovcům hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.2.2010 / 11.2.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies