Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina plánuje další jarní úklid

odpadky
Velký jarní úklid s názvem „Čistá Vysočina“ je naplánován na 16. – 22. dubna 2010. Akce oslavující světový Den Země měla úspěch už minulý rok, kdy se do ní v prvním ročníku zapojilo přes šest tisíc zájemců – dobrovolníků.
 

 
 

Zájemci o dobrovolný úklid veřejných prostranství a zejména o sběr odpadků podél silnic v regionu se budou moci hlásit přes elektronický systém celý měsíc březen, aplikace pro zájemce bude spuštěna 1. března 2010. „Plánujeme, že každý činný zájemce obdrží průkaz, který bude zároveň sloužit jako volná jízdenka pro dopravu na místo úklidu, neboť i v minulém roce se do akce aktivně zapojili všichni autobusoví dopravci. V letošním roce je oslovíme také,“ doplnil radní kraje Vysočina Martin Hyský.

 

„Do připravované aktivity se mohou zapojit školy, neziskové organizace, obce i jednotlivci – všichni, kdo chtějí přispět k lepšímu a čistějšímu životnímu prostředí v našem kraji. Účastníci obdrží zdarma odpadkové pytle a reflexní vesty. Úklidová akce bude probíhat ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny, která následně zajistí svoz pytlů s odpadky,“ uvedla Marta Vencovská, koordinátorka projektu Vysočina 21, v rámci kterého bude akce realizována. V loňském roce se podařilo v týdnu organizovaného jarního úklidu sesbírat přes 30 tun odpadu s tím, že velká část byla použita k dalšímu zpracování.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2010 / 9.2.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze