Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Poznej Vysočinu: Soutěž pro žáky základních škol Vysočiny

Už v polovině února odstartuje kraj Vysočina další vědomostní soutěž s názvem Poznej Vysočinu. Tentokrát bude určena pro žáky druhých stupňů základních škol našeho regionu a bude zaměřena, stejně jako její obdobná varianta pro střední školy, na znalosti souvislostí a života v našem kraji. Připravena jsou dvě soutěžní kola. Odměnou pro nejúspěšnější řešitele zadaných otázek bude dvoudenní poznávací výlet do atraktivního tuzemského turistického centra.
 

 
 

"Důvodem pro vyhlášení této soutěže pro nižší věkovou studijní skupinu byl velký zájem o obdobnou soutěž, kterou kraj vyhlásil pro studenty středních škol. Zaznamenali jsme poptávku ze strany škol základních a připravili tedy vědomostní soutěž pro mladší žáky. Ta má prověřit jejich znalosti z regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury nebo ochrany životního prostředí," uvedla Martina Tomšů, jeden z koordinátorů  soutěže.

 

Do soutěže se mohou přihlásit všechny třídy druhého stupně základních škol z kraje Vysočina. První kolo soutěže proběhne přímo v místě škol v termínech 15. - 19. února. V tomto týdnu jednotliví vyučující zadají v rámci jedné vyučovací hodiny dle svého výběru žákům soutěžní otázky, které od kraje Vysočina obdrží elektronicky. Do druhého kola, které proběhne 24. března v sídle kraje Vysočina v Jihlavě postoupí pouze nejúspěšnější řešitelé.

 

Celkem bude žákům položeno pět desítek otázek. "Nyní zvažujeme, že po soutěži samotné otázky vč. správných odpovědí zveřejníme na krajských webových stránkách. Usuzujeme, že by se mohly stát dobrými výukovými směry," doplnila Martina Tomšů.

 

Přihlášky do soutěže formou krátkého emailu mohou základní školy zaslat nejpozději
do 1. února 2010 na emailovou adresu zpevakova.m@kr-vysocina.cz. Každá škola zasílá jednu přihlášku, kde uvede přibližný počet účastníků.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2010 / 28.1.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies