Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Vysočina jede pro medaile na IV. zimní olympiádu dětí a mládeže

logo olympiáda 2010
V neděli 31. ledna 2010 startuje v Liberci zimní Olympiáda dětí a mládeže. Z Vysočiny odjíždí o medaile bojovat 62 sportovců. Výpravu dále doplňuje 16 trenérů a 2 vedoucí výpravy. Vlajkonošem naší krajské delegace je paní Dagmar Hromádková-Schvubová, stříbrná medailistka z Olympijských her v Sarajevu v roce 1984 ze štafety na 4x5 km v klasickém lyžování. Mezi hosty slavnostního zahájení přijal pozvání také hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

"Vysočina bude mít zastoupení ve všech devíti sportovních kategoriích - v alpském lyžování, biatlonu, běhu na lyžích, krasobruslení, ledním hokeji, severské kombinaci, skoku na lyžích, rychlobruslení i snowboardingu," uvedla krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Marie Kružíková. Podle informací vedoucích krajské výpravy má Vysočina velké šance na medailové umístění v klasickém a alpském lyžování, ale také ve skocích na lyžích. "Hodně si slibujeme také od nejpočetnějšího družstva výpravy - od hokejistů. Měli by o sobě dát vědět," nechal se slyšet ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

 

Cílem výpravy kraje Vysočina je udržet či zlepšit 10. místo v závěrečném bodovém hodnocení krajů. Průběžné výsledky a úspěchy našich sportovců budeme zveřejňovat na www.kr-vysocina.cz. Všem sportovcům držíme palce!


IV. Zimní Olympiáda dětí a mládeže, Liberecký kraj (Liberec, Česká Lípa, Janblonec nad Nisou, Harrachov, Rejdice), 31. 1. – 5. 2. 2010

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.1.2010 / 27.1.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies