Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Transformace ÚSP Jinošov

Klienti Ústavu sociální péče Jinošov se již nevrátí do izolovaného areálu historického komplexu zámku blízko Náměště nad Oslavou. Kraj rozhodl o transformaci tohoto sociálního zařízení a zveřejňuje záměr prodeje bývalého zámeckého areálu. Projektanti nyní připravují návrhy stavebních řešeních nových domovů – objektů chráněného bydlení pro 80 klientů.
 

 
 

Bývalý zámecký areál v Jinošově je ve velice špatném stavebnětechnickém stavu. V únoru 2008 zde došlo k havárii části stropních konstrukcí a budova nemůže být z důvodů špatné statiky vodorovných nosných konstrukcí již dva roky využívána. „Náklady na rekonstrukci celého ústavu odhadujeme na zhruba 100 mil. korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl s tím, že budova zámku plně nevyhovuje ani potřebám provozu ústavu sociální péče.

„Využitím prostředků z Integrovaného operačního programu by bylo možné zajistit integraci klientů do společnosti nenásilným ubytováním v nově postavených domcích včetně souběžné výstavby objektu se společným zázemím pro sociální služby a denní aktivity klientů,“ přiblížil nové řešení radní kraje pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

V tuto chvíli jsou pro výstavbu nového chráněného bydlení vytipovány lokality v první etapě ve Velké Bíteši a Náměšti nad Oslavou. Další výstavba bydlení je zvažována v Kralicích nad Oslavou, Třebíči, Jaroměřicích nad Rokytnou, Hrotovicích a Mohelně.

První obytné domky určené pro integraci handicapovaných spoluobčanů by mohly být předány začátkem příštího roku. Vše je závislé na specifikaci požadavků ministersva práce a sociálních věcí a posouzení jednotlivých projektů.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.1.2010 / 26.1.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies