Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vernisáž putovní výstavy o Zakarpatské Ukrajině

Včera začala v sídle kraje Vysočina v Jihlavě putovní výstava fotografií Zakarpatské Ukrajiny. Čtyři mladí lidé svými fotografiemi dokumentují měsíční pobyt v našem partnerském regionu. Výstava potrvá až do 12. února, poté se celý komplet přesune do dalších měst na Vysočině. Výstava bude kromě Jihlavy ke shlédnutí také v Havlíčkově Brodě, Chotěboři, v květnu v Humpolci, v červnu v Telči a později i v dalších městech.
 

 
 

„K vidění je výstavní set osmnácti panelů, na kterých jsme se snažili prostřednictvím více než sta černobílých i barevných fotografií s komentáři přiblížit lidem z Vysočiny jejich partnerský region na Ukrajině – Zakarpatí. Naše výstava by neměla být chápána jako jediný, definitivní a objektivní obraz Zakarpatské oblasti. Chceme ukázat, jak tenhle krásný kousek země zapůsobil na nás – na čtyři studenty, čeho jsme si všímali, co nám přišlo zajímavé a důležité. Zvu Vás na prohlídku Zakarpatí našima očima,“ uvedl Matěj Man, autor barevné části výstavy.

 

Výstavu svým projevem zahájil Tomáš Škaryd, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu kraje Vysočina. Miloš Vystrčil, člen Zastupitelstva kraje Vysočina pohovořil o začátcích spolupráce Vysočiny a Zakarpatí, o významu a přínosu tohoto partnerství. Vernisáže se zúčastnili také zastupitel Drahoslav Oulehla a členové Stálé konference Pavel Šlechtický a Josef Nedvěd. Na úvodní slova navázala beseda s autory výstavy.

 

Projekt studentů byl spolufinancován z programu Make a Connection – Připoj se, resp. ze společného programu Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia, za podpory Nadace Vodafone Česká republika, města Chotěboř, street shopu Tritone a kraje Vysočina.

 

 

  • Kateřina Nedvědová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad kraje Vysočina

    tel.: 564 602 152, e-mail: nedvedova.k@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2010 / 22.1.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze