Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Významné životní jubileum Růženy Malé z Třebíče bylo i příležitostí ke vzpomínkám

Růžena Malá
Ke krásnému životnímu jubileu 102letému výročí narození popřál Růženě Malé krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál. Stalo se tak v Domově pro seniory v Třebíči na Kubešově ulici, který je jedním ze sociálních zařízení zřizovaných krajem Vysočina. Společně s radním Petrem Krčálem se k přání připojila i ředitelka domova Božena Fáberová.
 

 
 

Růžena Malá se 4. ledna  2010 dožila 102 let a zaměstnanci a klienti domova jí včera připravili oslavu. Paní Malá se narodila v Hořicích v Podkrkonoší, kde žila s tatínkem a bratrem. Maminka jí však velmi brzo zemřela, a tak se paní Malá odstěhovala za maminčiným bratrem na Podkarpatskou Rus.

Na Podkarpatské Rusi vystudovala obchodní akademii a pracovala jako vychovatelka v dětském domově v Mukačevu. Po 2. světové válce se musela odstěhovat a s celou rodinou odešla do manželových rodných Slavic u Třebíče. Později pracovala jako učitelka v mateřské škole v Třebíči - Borovině, svou pracovní kariéru zakončila jako ředitelka mateřské školy ve čtvrti Nové Dvory.

Stejné životní jubileum oslavila loni v říjnu i další obyvatelka tohoto domova pro seniory, paní Františka Veselá.

 

Petr Krčál

radní pro oblast sociálních záležitostí

 

Významné životní jubileum Růženy Malé z Třebíče bylo i příležitostí ke vzpomínkám

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.1.2010 / 8.1.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze