Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina zakoupí alkotestery pro městské policie

ilustrační foto
První čtyři služebny městských policií na Vysočině budou v novém roce vybaveny kvalitními kalibrovanými přístroji na měření hladiny alkoholu v dechu tzv. alkotestery. Kraj Vysočina na tento nákup vyčlenil zhruba 150 tisíc korun. Důvodem je stagnující počet trestných činů v regionu spáchaných mladistvými pod vlivem alkoholu a narůstající počet přestupků náctiletých. První testery dostanou od kraje Vysočina služebny v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Třebíči a Žďáře nad Sázavou.
 

 
 

„Alkohol je podle zkušeností státní i městské policie často v pozadí násilné, mravnostní, majetkové trestné činnosti, výtržnictví, vandalismu, ale i domácího násilí,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Nákup testerů je jedním z opatření kraje Vysočina v boji proti alkoholismu mladistvých. A právě s důsledným řešením případů porušování zákona souvisí dokazování případů nadměrného nebo nedovoleného požívání alkoholu. „Policisté se často dostávají do sporu zejména s rodiči nezletilých a mladistvých, kteří požili alkohol. Je pro ně důležité fakticky prokázat či dokumentovat množství alkoholu v krvi,“ doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Nákup alkotesterů doporučil krajský pracovní tým odborníků, který se cíleně zaměřuje na problematiku alkoholismu v rámci prevenci kriminality. Během následujícího roku budou jeho členové shromažďovat zkušenosti vybraných městských policií a kraj Vysočina nevylučuje, že alkotestery budou v budoucnu zakoupeny pro všechny ostatní služebny městských policií. Těch je v současné době v regionu devět.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2009 / 22.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze