Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina zakoupí alkotestery pro městské policie

ilustrační foto
První čtyři služebny městských policií na Vysočině budou v novém roce vybaveny kvalitními kalibrovanými přístroji na měření hladiny alkoholu v dechu tzv. alkotestery. Kraj Vysočina na tento nákup vyčlenil zhruba 150 tisíc korun. Důvodem je stagnující počet trestných činů v regionu spáchaných mladistvými pod vlivem alkoholu a narůstající počet přestupků náctiletých. První testery dostanou od kraje Vysočina služebny v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Třebíči a Žďáře nad Sázavou.
 

 
 

„Alkohol je podle zkušeností státní i městské policie často v pozadí násilné, mravnostní, majetkové trestné činnosti, výtržnictví, vandalismu, ale i domácího násilí,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Nákup testerů je jedním z opatření kraje Vysočina v boji proti alkoholismu mladistvých. A právě s důsledným řešením případů porušování zákona souvisí dokazování případů nadměrného nebo nedovoleného požívání alkoholu. „Policisté se často dostávají do sporu zejména s rodiči nezletilých a mladistvých, kteří požili alkohol. Je pro ně důležité fakticky prokázat či dokumentovat množství alkoholu v krvi,“ doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Nákup alkotesterů doporučil krajský pracovní tým odborníků, který se cíleně zaměřuje na problematiku alkoholismu v rámci prevenci kriminality. Během následujícího roku budou jeho členové shromažďovat zkušenosti vybraných městských policií a kraj Vysočina nevylučuje, že alkotestery budou v budoucnu zakoupeny pro všechny ostatní služebny městských policií. Těch je v současné době v regionu devět.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2009 / 22.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze