Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Muzeum Vysočiny Třebíč má nové depozitáře

depozitáře Třebíč
Pracovníci Muzea Vysočiny Třebíč začnou ještě na sklonku letošního roku obydlovat nově zpřístupněné depozitáře v lokalitě Kosmákova v Třebíči. Zhruba půlroční zásadní rekonstrukce původně nevyužitých budov bývalého středního odborného učiliště přišla kraj Vysočina na 42,4 mil. korun. Objekt prošel zásadní dispoziční přestavbou, tak aby kromě nadstandardně vytvořeného skladovacího prostoru pro vzácné sbírky vznikl i prostor pro bezbariérovou studovnu a dočasné zázemí pro ředitelství muzea.
 

 
 

Budovu ze sedmdesátých let minulého století původně sloužící jako kanceláře využívalo ještě před několika lety střední odborné učiliště, před rekonstrukcí zůstala nevyužita. "Vedení kraje Vysočina, jako vlastník nemovitosti rozhodlo, že budovu zásadní rekonstrukcí přemění na depozitáře Muzea Vysočiny Třebíč. To si vyžádalo navíc přístavbu výtahu, naskladňovacího prostoru a karantény a především vnitřní změnu dispozice. Došlo na kompletní zateplení objektu s výměnou všech oken a dveří," uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl. Krajské depozitáře v Třebíči se řadí k moderním objektům svého druhu - jsou vybaveny speciální technologií pro zabezpečení objektu a řízení vnitřního mikroklimatu. "Součástí stavební dodávky je i posuvný regálový systém a systém výsuvných roštů na uskladnění obrazů," řekl krajský radní pro oblast kultury Tomáš Škaryd a doplnil, že krajské muzeum tak získalo odpovídající prostor pro uložení sbírek obrazů, soch, negativů, textilií, vzácných prvotisků i knih.

 

Do budovy nových zpřístupněných depozitářů na Kosmákově ulici v Třebíči bude dočasně také přemístěno ředitelství Muzea Vysočiny, které dosud působilo v historickém objektu Zámku. Ten čekají v příštím roce, v případě získání evropských dotací, opravy a tak se připravuje stěhování nejen personálu, ale i sbírkového fondu.

 

Slavnostního předání nových depozitářů se za kraj Vysočina zúčastnili radní kraje Vysočina Zdeněk Ryšavý a Tomáš Škaryd, ředitelé krajských muzeí vč. ředitele Muzea Vysočiny Třebíč Jaroslava Martínka a dále také starosta Třebíče Ivo Uher.

 

Rekonstrukci Zpřístupněných depozitářů Kosmákova ul. Třebíč prováděla třebíčská společnost S.O.K. stavební s.r.o.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Muzeum Vysočiny Třebíč má nové depozitáře

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.12.2009 / 21.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze