Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman zavítal do Kamenice nad Lipou a Černovic

Poslední letošní cesta hejtmana Jiřího Běhounka po mikroregionech a městech Vysočiny vedla ve středu 9. prosince do Kamenice nad Lipou a Černovic. Na programu bylo kromě setkání se starosty a návštěvy školy také prohlídka dvou úspěšných firem, kamenické průmyslové zóny a zastavení v památníku obětem holocaustu v Černovicích.
 

 
 

Město Kamenice nad Lipou leží v jihozápadním cípu kraje Vysočina. Z jednání se samosprávou města vyplynul mimo jiné požadavek na lepší dopravní spojení s krajským městem Jihlavou. Po návštěvě radnice následovala prohlídka nové bytové výstavby a také nedaleké obce Lhota-Vlasenice, která úspěšně čerpá finanční prostředky na rozvojové projekty z různých fondů a dotačních programů. Program v Kamenici nad Lipou uzavřela exkurze ve firmě Edscha Bohemia, která se zabývá výrobou součástek pro automobilový průmysl. „Velice mě zaujalo vývojové  a inovační centrum firmy. Byl jsem velmi překvapen, kolik novinek a zlepšení dokázali ve firmě Edscha vymyslet,“ řekl po návštěvě firmy hejtman Běhounek.

 

Odpolední program v Černovicích zahrnoval například prohlídku základní a mateřské školy, která prochází postupnou rekonstrukcí (výměna oken, pokládka nové dřevěné podlahy v tělocvičně,...) nebo krátké zastavení v památníku obětem holocaustu na místním židovském hřbitově. Sladkou tečkou programu byla návštěva ve firmě Petry Kovandové, která se věnuje ruční výrobě čokoládových pralinek a obchodu s cukrářským zdobením.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Hejtman zavítal do Kamenice nad Lipou a Černovic

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2009 / 11.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze