Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ocenění nejúspěšnějších studentů reprezentujících ČR v roce 2009

Více než sedmdesát studentů převzalo v důstojném prostředí pražské Betlémské kaple z rukou zástupců ministerstva školství a předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše cenu za své výkony v nejrůznějších studijních oborech. Ministerstvo školství ocenilo především nejlepší středoškolské účastníky mezinárodních olympiád a soutěží. Také kraj Vysočina zde měl svoje zástupce v osobě studenta Vyšší odborné školy a Obchodní akademie Chotěboř Luboše Berana, který je trojnásobným mistrem světa z Pekingu, kde se v srpnu konalo 47 Mistrovství světa ve zpracování textu.
 

 
 

Zároveň se studenty se dostalo ocenění jejím vyučujícím a vedoucím. Toto ocenění převzal Mgr. Rudolf Stára ze stejné školy.

Už desítky let probíhají na českých školách olympiády v nejrůznějších oborech – matematické, jazykové či přírodovědné. Vedle nich se konají i soutěže, jako jsou Středoškolská odborná činnost či České hlavičky nebo ty, které pořádá asociace Amavet. Vítězové národních kol se pak účastní mezinárodních soutěží, které mají mimořádnou úroveň.

 

  • Petr Adam, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad kraje VysočinA
    mail: adam.p@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2009 / 11.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze