Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Barevné Vánoce provoní Vysočinu už 10. prosince

vanoce
Pár dní před Vánocemi připravil kraj Vysočina pro návštěvníky svého sídla v Jihlavě tradiční akci Barevné Vánoce. Ve čtvrtek 10. prosince od 9:30 do 16:00 hod. budou žáci krajských středních škol, klienti krajských domovů pro seniory a ústavů sociální péče nabízet originální dárky za přijatelné ceny. Chybět nebude praktická inspirace v podobě přípravy vánočního cukroví nebo netradiční ozdobení vánočního stromku. Vybrané i donesené vánoční dárky ZDARMA zabalí žáci Hotelové školy v Třebíči. Novinkou letošních Barevných Vánoc je originální autorská módní přehlídka Ireny Šikulové, držitelky certifikátu VYSOČINA regionální produkt, s kolekcí In-spirace.
 

 
 

Kromě zdobení vysokého vánočního stromu, který skýtá velký prostor pro prezentaci všech přinesených vánočních dekorací a ozdob, bude připraveno k ochutnávce i různé – tradiční i netradiční – cukroví. „Vánoční dobroty nabízené veřejnosti jsou každoročně překvapením i pro nás. Studenti Střední odborné školy z Třeště nabízí klasické vánoční cukroví, ale i kulinářská překvapení, která mohou být ozdobou vánočních stolů,“ uvedla Eva Neuwirthová ze sekretariátu hejtmana. Mezi obvyklý sortiment nabízených vánočních dárků a dekorací patří pletené zboží, háčkované a paličkované dekorace, malby na skle, proutěné košíky, adventní věnečky atd. Studenti Střední umělecko-průmyslové školy Jihlava – Helenín budou zájemce učit vyrábět vánoční ozdoby z korálků a připravena je také vánoční pošta, která slibuje originální splnění vánočních přání. Stačí pouze napsat Ježíškovi a vzkaz vhodit do připravené ježíškovské schránky. Třeba to letos vyjde právě VÁM!

 

Celé dopoledne budou pro nejmenší návštěvníky promítány kreslené pohádky a na zahájení Barevných Vánoc přijdou zazpívat vánoční koledy děti z mateřské školy Mahenova Jihlava.

 

Módní přehlídka Ireny Šikulové s názvem Každá žena může být krásná je veřejnosti volně přístupná a začíná v 15:00 hod. v posledním patře proskleného kongresového centra sídla kraje Vysočina. K vidění budou oděvní originály, které předvedou manekýnky - zákaznice různých věkových kategorií i odlišných velikostí. Veřejnost – především ženy – jsou na inspirativní módní přehlídku srdečně zváni. Více informací na http://www.in-spirace.eu/

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.12.2009 / 2.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze