Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

„My třídíme nejlépe 2009“

kontejnery
Nejlépe se na Vysočině třídí ve Valdíkově, Březníku, Velké Bíteši a v Novém Městě na Moravě. V rámci letošních projektů spolupráce kraje Vysočina s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s. k problematice třídění využitelných komunálních odpadů a s provozovatelem kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení společností Asekol s.r.o. k problematice sběru použitých elektrozařízení, se uskutečnila pravidelná soutěž obcí „My třídíme nejlépe 2009“. Do soutěže byly zařazeny všechny obce, které jsou zapojeny do systému Ekokom.
 

 
 

Soutěžící obce byly pro účely soutěže rozděleny podle počtu obyvatel do čtyř velikostních kategorií a hodnotila se roční období IV. 2008 až III. 2009 z dat čtvrtletních výkazů o vytříděném, využitém a odstraněném množství a druzích komunálního odpadu zasílaných jednotlivými obcemi. Pravidla soutěží hlavní i vedlejší byla stejná jako v předchozím ročníku, soutěž doplňková byla zaměřena na zpětný odběr elektrozařízení.

 

V tomto roce obdrží vítězné obce finanční dar od kraje Vysočina v celkové výši 600 tis. Kč a doplňkovou soutěž sponzoruje společnost Asekol 90 tis. Kč. Umístění obcí spolu s dalšími informacemi a soubory ke stažení pro využití v oblasti třídění odpadů jsou uvedeny na stránkách projektu www.tridime-vysocina.cz .

 

Tab. 1 Shrnutí výsledků hlavní soutěže za celé období IV. 2008 až III.2009

Velikost  obce

obce do 500 obyv.

obce 501 - 2 000 obyv.

obce 2 - 10 tis.

obyv.

obce nad 10 tis. obyv.

1. Místo

Valdíkov

Březník

Velká Bíteš

Nové Město na Moravě

2. Místo

Lány

Dobronín

Ždírec nad Doubravou

Jihlava

3. Místo

Karlov

Vojnův Městec

Pacov

Velké Meziříčí

 

Vítězové všech kategorií hlavní soutěže z minulého ročníku obhájili svá prvenství i v roce letošním. Obec Lány postoupila na stříbrnou příčku, kde vystřídala Hrušov, bronz v nejpočetnější kategorii obec do 500 obyvatel obsadil Karlov. Stříbrné pozice uhájil i Dobronín a Ždírec nad Doubravou. V kategorii nad 10 000 obyvatel se v konkurenci velkých měst na stupínek vítězů dostala Jihlava a prosadilo se i Velké Meziříčí.

„Určitě je dobře, že jsou na Vysočině obce a města, která dlouhodobě dosahují dobrých výsledků v třídění odpadů. To dokazují i každoroční umístění mezi nejlepšími v celostátní soutěži Křišťálová popelnice. Na druhé straně věřím, že se úspěšné obce stanou inspirací i pro ostatní a za rok se zde setkáme s novými lídry odpadového hospodářství na Vysočině,“ uvedl při slavnostním vyhlášení krajský radní pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen zástupcům vítězných obcí se spolu s ukončením Krajské komunikační kampaně uskutečnilo v sídle kraje Vysočina v Jihlavě.

Děkujeme všem obcím za ochranu životního prostředí podporou udržení a zkvalitnění tříděného sběru odpadů.

 

Více informací poskytne Eva Navrátilová z krajského odboru životního prostředí, navratilova.e@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 522.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2009 / 26.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze