Kraj Vysočina uvolnil na vznik laboratoří ve školách v Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáru nad Sázavou celkově téměř 16 milionů korun. Školy za ně pořídí technické vybavení včetně software a didaktické literatury. Peníze umožní i proškolení učitelů. Technické vybavení umožní další rozšiřování a zkvalitňování úrovně učeben v budoucnu.
Učebny mechatroniky studentům umožní osvojit si základní prvky v oblasti obsluhy a řízení automatizovaných výrobních linek. "Vlastní praxi budou studenti mít přímo v jednotlivých podnicích - ve firmě Bosch v Jihlavě, Hettich ve Žďáru nad Sázavou, Tedom v Třebíči a Agrostroj v Pelhřimově," řekla radní kraje Marie Kružíková. Zájem strojírenských firem o odborníky schopné zajišťovat servis automatizovaných linek a vytvářet řídicí programy na Vysočině narůstá.
V budoucnu není vyloučena podpora pro vznik podobných center v dalších školách v kraji. „Moderní technická výuka, díky které se ve výuce spojuje teorie s praxí, má sloužit především studentům škol k dosažení kvalitního a v současné době již nezbytného vzdělání v oblasti obsluhy a řízení automatických výrobních linek ve strojírenství. Školy počítají s tím, že moderní učebny využijí i pro vzdělávání dospělých, což je i pro podniky k rámci regionu velice potěšující sdělení,“ řekl radní kraje Vysočina Petr Krčál a dodal, že podpora technických oborů na Vysočině byla jeho prioritní cíl, který ve spojení s firmami a podniky z regionů má podpořit zájem rodičů a žáků o vzdělávací programy s technickým zaměřením.
Jitka Svatošová, tisková mluvčíCesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Listopad
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze