Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Seminář k problematice dluhového poradenství

Odborný seminář na aktuální téma dluhového poradenství pod záštitou Asociace občanských poraden (AOP), ČSOB a Poštovní spořitelny proběhne 26. listopadu 2009 v sídle kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Cílem akce je seznámit  širší odbornou veřejnost se svými dosavadními zkušenostmi v této problematice, nastínit specifika kraje Vysočina v oblasti finančních nesnází a odhadnout budoucí směřování celého projektu. V 8:30 začne tisková konference, na kterou od 9.30 naváže seminář.

 

„Našim primárním cílem je, aby občané začali o svých penězích přemýšlet a aby se seznámili se všemi možnostmi, jak s nimi hospodařit.  Zapojili jsme se do projektu „Finanční gramotností proti dluhové pasti proto, abychom pomohli lidem, kteří se do finanční tísně už dostali a těm ostatním poradili, jak se problémům ubránit,“ vysvětlil Martin Kovář, ředitel rozvoje péče o klienta a Ombudsman Poštovní spořitelny. Projekt „Finanční gramotností proti dluhové pasti“ je realizován sítí poraden sdružených v AOP od roku 2007 za laskavé podpory ČSOB a Poštovní spořitelny.  Občanské poradny v Jihlavě  a v Třebíči se do celostátního projektu „Finanční gramotností proti dluhové pasti“ zapojily před dvěma lety.  Jeho cílem je rozšířit odbornost dluhových poradců a pomoci předluženým klientům. Na poradny AOP se obrací stále více zadlužených lidí, což dokazují i zkušenosti z jihlavské poradny. Lidé často řeší svoji neschopnost splácet dluhy až v případě soudu či dokonce exekuce. Dramaticky přitom meziročně narostl počet zadlužených lidí.  Zatímco v roce 2008 řešila naše poradna v oblasti dluhů průměrně 21 konzultací měsíčně, v roce 2009 to bylo již  průměrně 49 konzultací.

 

Na tiskové konferenci i semináři vystoupí mimo jiné ředitel AOP Vladimír Bako, předseda legislativního výboru Kraje Vysočina Drahoslav Oulehla, exekutorka Marie Sárová, místopředseda Krajského soudu v Brně Jan Kozák, rozhodce Martin Kulhánek a zástupce ČSOB. Akce proběhne pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze