Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

191. pěší rota Aktivních záloh má nové velení

Ilustrační foto
Velitel 191. pěší roty Aktivních záloh s umístěním na Vysočině kapitán Jaroslav Kolář dnes předal velení svému nástupci nadporučíku Karlu Hanákovi. Stalo se tak formálně v sídle kraje Vysočina přesně v 11:00 hod. za slavnostního dvojpřeletu vojenských stíhaček. 191. pěší rota AZ čítá na Vysočině 65 příslušníků.
 

 
 

Aktivní zálohy jsou od roku 2004 součástí ozbrojených sil České republiky. V případě našeho regionu jsou tabulkově nastaveny až na 150 příslušníků, stejně je tomu i v jiných krajích. „Patrně nejvíce příslušníků aktivních záloh jsme evidovali při jejich vzniku. V roce 2004 jich bylo 87,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství v Jihlavě Milan Solík. Mezi "záložáky" na Vysočině převládají především muži z Jihlavska, ženy o službu v doplňkových ozbrojených silách nemají zájem.

 

„Příslušníci náhradní zálohy věnují svému výcviku svůj volný čas. Jsou připraveni pomoci v nouzi a v případě mimořádných událostí nevojenského charakteru nebo při živelních a ekologických pohromách. Moc bych si přál, abychom jejich služby potřebovali minimálně, ale při našem krizovém plánování s nimi vždy počítáme,“ uvedl ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec, který společně s náměstkem Vladimírem Novotným zastupovali na slavnostním ceremoniálu hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2009 / 18.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze