Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

191. pěší rota Aktivních záloh má nové velení

Ilustrační foto
Velitel 191. pěší roty Aktivních záloh s umístěním na Vysočině kapitán Jaroslav Kolář dnes předal velení svému nástupci nadporučíku Karlu Hanákovi. Stalo se tak formálně v sídle kraje Vysočina přesně v 11:00 hod. za slavnostního dvojpřeletu vojenských stíhaček. 191. pěší rota AZ čítá na Vysočině 65 příslušníků.
 

 
 

Aktivní zálohy jsou od roku 2004 součástí ozbrojených sil České republiky. V případě našeho regionu jsou tabulkově nastaveny až na 150 příslušníků, stejně je tomu i v jiných krajích. „Patrně nejvíce příslušníků aktivních záloh jsme evidovali při jejich vzniku. V roce 2004 jich bylo 87,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství v Jihlavě Milan Solík. Mezi "záložáky" na Vysočině převládají především muži z Jihlavska, ženy o službu v doplňkových ozbrojených silách nemají zájem.

 

„Příslušníci náhradní zálohy věnují svému výcviku svůj volný čas. Jsou připraveni pomoci v nouzi a v případě mimořádných událostí nevojenského charakteru nebo při živelních a ekologických pohromách. Moc bych si přál, abychom jejich služby potřebovali minimálně, ale při našem krizovém plánování s nimi vždy počítáme,“ uvedl ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec, který společně s náměstkem Vladimírem Novotným zastupovali na slavnostním ceremoniálu hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2009 / 18.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze