Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský úřad získal ocenění v programu Národní ceny kvality ČR

logo
11. listopadu 2009 převzal ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec ve Španělském sále Pražského hradu Národní cenu kvality ČR 2009. Ocenění jsou pravidelně předávána představiteli státu v rámci akce „Listopad měsíc kvality v ČR.“ Krajský úřad kraje Vysočina obdržel ocenění „FINALISTA“ Národní ceny kvality v kategorii veřejný sektor a modelu CAF. V této kategorii byly uděleny ocenění ve čtyřech stupních: „Perspektivní organizace“, „Úspěšná organizace“, „Finalista“ a „Vítěz“. V pomyslné sportovní stupnici tak náš úřad získal skvělé druhé místo.
 

 
 

Národní ceny kvality se udělují v 80 zemích světa a symbolizují nejvyšší ocenění, které mohou organizace v soukromém, ale i veřejném sektoru získat za oblast řízení kvality a špičkové výkonnosti. Smyslem Národních cen kvality pro veřejný sektor je ocenit nejlepší organizace za využívání nástrojů řízení kvality a podpořit tak neustálou snahu zlepšovat činnosti, procesy a služby organizací.

 

Krajský úřad kraje Vysočina se zabývá moderními metodami řízení a zvyšováním kvality ve veřejné správě od zahájení své působnosti. V roce 2004 poprvé aplikoval model CAF jako systém řízení kvality. CAF je zkratka z anglického „Common Assessment Framework“, která znamená v překladu „Společný hodnotící rámec“. Cílem modelu je provést sebehodnocení organizace, tzn. za pomoci vlastních zaměstnanců úřadu, v předem definovaných oblastech – ve vedení, strategii a plánování, přístupu k zaměstnancům, partnerství a zdrojům nebo k řízení procesů a hodnocení dosažených výsledků. Výstupem je sebehodnotící zpráva, která umožňuje vedení úřadu nalézt silná i slabá místa a zahájit tak proces k permanentnímu zlepšovaní chodu organizace a poskytovaných služeb.

 

Slavnostního ceremoniálu se za kraj Vysočina účastnili také náměstek hejtmana Libor Joukl, ředitelka sekce ekonomiky a podpory Eva Janoušková a administrátor řízení a zvyšování kvality krajského úřadu Marcela Lapešová. Cenu převzal ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. Akce probíhala za přítomnosti předsedy vlády České republiky Jana Fischera.

 

Další informace naleznete: www.scj-cr.cz

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Krajský úřad získal ocenění v programu Národní ceny kvality ČR

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2009 / 16.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze