Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Malá knihovnická slavnost 2009

knihy
Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě letos pořádala již osmým rokem „Malou knihovnickou slavnost“. 11. listopadu získalo šestnáct regionálních knihoven ocenění nejlépe pracující neprofesionální knihovny v kraji Vysočina. Neprofesionálních knihoven je na území kraje Vysočina 565.
 

 
 

Okres Havlíčkův Brod: Místní knihovna Lučice, Místní knihovna Sázavka a Školní studijní a informační centrum Obchodní akademie a hotelové školy v Havlíčkově Brodě;

okresu Jihlava: Místní knihovna Kostelec, Místní knihovna Krahulčí a Knihovna městyse Stonařov;

okres Pelhřimov: Místní knihovna Dobrá Voda u Pelhřimova, Místní knihovna Onšov a Místní knihovna Senožaty;

okres Třebíč: Místní knihovna Březník, Místní knihovna Domamil, Místní knihovna Kojetice a Místní knihovna Petrovice;

okres Žďár nad Sázavou: Místní lidová knihovna Radostín nad Oslavou, Místní lidová obecní knihovna (MLOK) Vír a Místní knihovna Zubří.

 

Při návrzích na ocenění knihovníků se přihlíželo k velmi dobré činnosti knihovny, k aktivitě knihovníků při modernizaci knihovny, k úspěšné kulturně výchovné činnosti a v neposlední řadě byla oceněna i dlouholetá práce v knihovně. „Právem náleží ocenění Haně Šotolové, která vede 38 let knihovnu v Lučici. Ke služebně starším knihovníkům patří také paní Věra Buchtová, starající se o Místní knihovnu v Zubří od roku 1972. Na druhé straně si vážíme i aktivních mladých knihovníků, kteří sem vnášejí nové nápady a využívají moderních forem práce se čtenáři. Příkladem je slečna Jana Řezaninová, která v Místní knihovně Březník propaguje folklórní tradice obce a paní Dana Říhová, která se v Místní lidové obecní knihovně Vír zaměřuje zejména na práci s dětmi. Úspěšnou aktivitou této knihovny bylo v roce 2009 Páteční večerní čtení dětem, které navázalo na projekt obce Vír Bystřicko čte dětem,“ komentovala zásluhy oceněných Irena Císařová z Krajské knihovny Vysočiny.

 

V letošním roce pracovníci krajské knihovny poprvé ocenili i jednu školní knihovnu a to Školní studijní a informační centrum Obchodní akademie a hotelové školy v Havlíčkově Brodě, která za poslední dva roky dosáhla pod vedením Evy Forgáčové nevídaných výsledků a nyní patří ke špičce v kraji Vysočina.

 

Pozvání na Malou knihovnickou slavnost v letošním roce přijali místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Kasal, radní kraje Vysočina Tomáš Škaryd, starostka Havlíčkova Brodu a krajská zastupitelka Jana Ficherová, hostitelkou slavnosti byla ředitelka krajské knihovny Jitka Hladíková.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2009 / 12.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze