Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Marie Kružíková: Belgie má jasné priority ve vzdělávání pedagogů

Ve druhé polovině letošního října navštívili zástupci kraje Vysočina a Vysočina Education Belgii. Účelem návštěvy bylo získat nové poznatky a zkušenosti v oblasti vzdělávání dospělých, jejich uplatňování v praxi a také nové pohledy na řešení otázky vzdělávání učitelů.
 

 
 

Součástí návštěvy byla také pozvánka do evropské školy v Bruselu, jde o školu pro děti zaměstnanců evropských úřadů a NATO všech národností. Škola má českou sekci, zástupcem ředitele pro 1. stupeň je Čech Vladimír Brtník. „Dalšími navštívenými místy byly Bruggy a Kortrijk – školské poradenské zařízení Diocesane Pedagogische Begeleidingsdienst   bisdom Brugge; zařízení pro další vzdělávání učitelů a  Eekhoutcentrum Kortrijk – organizace dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Doprovodný program zajistilo vedení institucí v podobě návštěvy základní a střední školy,“ vyjmenovala krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.    

 

Mezi Eekhoutcentrum Kortrijk a Vysočinou Education byl dohodnut projektový záměr zaměřený na přenos zkušeností z poradenského a vzdělávacího systému do našeho kraje. Předběžně dohodnuté téma projektu: Zlepšení práce managementu škol a inovace v řízení škol, případně Návrh metodické podpory učitelů. Do projektu by mělo být přímo zapojeno cca 5 škol z kraje Vysočina, většinou středních. V jednání je možnost financování společného programu z vlámského státního programu.  Během dalšího roku bude dále rozpracován navazující mezinárodní projekt (kromě partnerů z Belgie a Česka se uvažuje o spolupráci s partnerem z Finska, případně ze Slovenska). Tento následný projekt by mohl být financován z programu Grundtvig nebo Comenius.    

 

Marie Kružíková: Belgie má jasné priority ve vzdělávání pedagogů

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2009 / 10.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze