Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

II. ročník Krajského diabetologického dne kraje Vysočina

Ilustrační foto
U příležitosti Světového dne diabetiků se v rámci projektu Zdravý kraj Vysočina uskuteční II. ročník Krajského diabetologického dne kraje Vysočina. Doprovodné aktivity a přednášky jsou naplánované na 13. listopadu 2009 od 8:30 hodin v Jihlavě, v sídle kraje Vysočina, Žižkova 57, v budově kongresového centra.
 

 
 

Pro účastníky je připravená série zajímavých přednášek s tématem diabetu a zdravého životního stylu od odborných lékařů. Po celou dobu akce bude probíhat zdarma doprovodný program: měření hodnoty cukru a cholesterolu v krvi, krevního tlaku a tělesného tuku; vizuální kontrola diabetologické nohy; ukázky pomůcek pro diabetiky; ukázka a nabídka zdravotně-výchovných materiálů a potravinových doplňků pro diabetiky.


Akci společně pořádají Krajský výbor Santvincentské deklarace kraje Vysočina, KOUS Vysočina, Územní organizace Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státní zdravotní ústav a  Krajská pobočka VZP ČR pro kraj Vysočina. Pořadatelé srdečně zvou diabetiky a všechny zájemce o tuto problematiku

 

V kraji Vysočina žije zhruba 31,5 tisíc diabetiků. Znamená to, že v našem kraji je každý šestnáctý! člověk diabetikem a každým rokem je odhaleno zhruba 2.600 nových případů cukrovky (z toho cca 1.400 žen).

Zatímco v roce 1996 bylo v kraji Vysočina evidováno 11 870 mužů s diabetem, tak o 12 let později, tj. v roce 2007 to bylo 14 610 mužů – diabetiků – jedná se nárůst o více než 23%.

A co ženy? V roce 1996 bylo v kraji Vysočina evidováno 15 060 žen s diagnostikovaným diabetem a o 12 let později, tj. v roce 2007 to již bylo téměř 17 tisíc žen – diabetiků – jedná se nárůst o více než 12%.

I přesto tento značný nárůst v počtu diabetiků, je situace na Vysočině oproti celorepublikovému průměru a oproti situaci ve většině ostatních krajích ČR, mnohem lepší.

Prevalence je nižší pouze v Libereckém kraji, kde je počet diabetiček nižší než u nás, jinak ve všech ostatních krajích ČR je vyšší než na Vysočině.

V porovnání s celkovým výskytem u mužů, je na Vysočině diabetiček více než je mužů diabetiků. V roce 2007 zde žilo zhruba 14 600 mužů a 16 900 žen s touto nemocí. V součtu to znamená, že v kraji Vysočina žije více než 31,4 tisíc lidí s tímto závažným onemocněním, které mj. velmi závažným rizikovým faktorem různých kardiovaskulárních nemocí.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2009 / 10.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze