Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Závěr Dolnorakouské zemské výstavy

DRZV
Velkolepě zakončila letošní Dolnorakouskou zemskou výstavu česká strana. Rozloučení s první přeshraniční výstavou proběhlo v přítomnosti hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a hejtmana Dolního Rakouska Erwina Prölla. V režii charismatického frontmana třešťského Zatrestbandu Petra Píši se na prknech Horáckého divadla Jihlava promítla osobitá představa ústředního motta společné výstavy: Rozděleni. Odloučeni. Spojeni.
 

 
 

Bez záplavy slov a s velkou dávkou originálního umění se představily horácký folklorní soubor Vysočan, Divadlo T.E.J.P., Gloxi club s performací a scénickými kolážemi, dechberoucí a velice ladná akrobacie na šálách v podání dua Décalages. Program doplnil i bleskový dokument Josefa Albechta z občanského sdružení Pant s názvem "Železná opona", přednes básně Josefa Hrdličky O slovech podbarvený etudou akrobatického pohybu. Rytmus a tempo společenskému večeru udával swingový orchestr Zatrestband.

 

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek při příležitosti ukončení Dolnorakouské zemské výstavy předal šestnácti osobám z obou stran hranice pamětní medaili kraje Vysočina. „Je to symbolické poděkování kraje Vysočina lidem, jejichž práce a osobní invence daly této výjimečné výstavě podobu, charisma a také originální pojetí. Jejich práce si velice vážíme,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Pozvání na slavnostní večer přijali členové Parlamentu ČR a J.E. Margot Klestil-Löffler, velvyslankyně Rakouska v ČR. 

 

Expozice Dolnorakouské zemské výstavy se veřejnosti definitivně zavřou 1. listopadu 2009.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Závěr Dolnorakouské zemské výstavy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.10.2009 / 30.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze