Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Jen týden zbývá do konce Dolnorakouské zemské výstavy 2009!

kůň
V neděli 1. listopadu se zavřou brány expozic Dolnorakouské zemské výstavy 2009 „ČESKO.RAKOUSKO. rozděleni – odloučeni – spojeni.“ v české Telči i dolnorakouských městech Hornu a Raabsu. Tento významný mezinárodní projekt podporovaný Evropskou unií navštívilo od jejího otevření už více než 380 tisíc lidí. Jen za poslední víkend si expozice prohlédlo 10 663 návštěvníků.
 

 
 

Výstava se stala podnětem pro uspořádání slavnostní vyjížďky na koních do všech výstavních měst. „Na koních a stylově v kočárech přijeli v neděli 25. října do Telče sousedé z rakouského sportovního spolku ASVÖ a přivezli poselství od zemského hejtmana Dolního Rakouska Erwina Prölla, které obsahovalo srdečné pozdravy a vyjádření zájmu spolku na další spolupráci v oblasti sportu,“ uvedla Kateřina Holíková z Krajského úřadu kraje Vysočina. Cílem návštěvy Telče bylo nejen shlédnutí expozic zemské výstavy, ale také navázání kontaktů.

 

Slavnostní rozloučení s Dolnorakouskou zemskou výstavou 2009 proběhne na české straně již v úterý 27. října od 18 hodin v Horáckém divadle v Jihlavě. V rámci společenského večera poděkuje hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek předáním šestnácti pamětních medailí českým i rakouským nositelům myšlenky první společné přeshraniční Dolnorakouské zemské výstavy. Pozvání na slavnostní ukončení zemské výstavy přijal zemský hejtman Dolního Rakouska Erwin Pröll a velvyslankyně Rakouska v ČR Margot Klestil-Löffler. Kulturní program večera s využitím hudby, tance, akrobacie, filmové projekce i divadelních performancí připravuje charismatický Petr Píša.

 

 

Jen týden zbývá do konce Dolnorakouské zemské výstavy 2009!

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2009 / 26.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze