Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Humpolec: Sociální služby mají nové byty

Nové byty sociální rehabilitace zpřístupnila havlíčkobrodská oblastní charita v Humpolci. Bydlení v Domě s pečovatelskou službou a denním centru pro seniory v Humpolci vzniklo i za finanční podpory města. Sociální rehabilitace je o soubor specifických činností zaměřených na nácvik potřebných dovedností osoby se zdravotním postižením směřujících k dosažení samostatnosti a soběstačnosti v nejvyšší možné míře s ohledem na její dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav. Cílem organizace je dosažení nalezení vhodného pracovního uplatnění. Proces sociální rehabilitace je integrální součástí poskytování sociálních služeb.
 

 
 

Slavnostního otevření nového oddělení s byty sociální rehabilitace se účastnil 21.října 2009 radní kraje Vysočina Petr Krčál a starosta Humpolce Jiří Kučera. Stalo se tak při dni otevřených dveří v Domě s pečovatelskou službou, který úspěšně již několik let provozuje Oblastní charita v Havlíčkově Brodě. Charita zajišťuje i další komplex služeb, mimo jiné i denní centrum pro seniory, terénní pečovatelskou službu nebo denní a týdenní stacionář pro hendikepované děti a mládež.

 

„Město Humpolec trvale pečuje o rozvoj sociálních služeb v tomto městě a regionu. Kdyby byla vyhlášena nějaká specifická cena pro významné zřizovatele a podporovatele sociálních služeb, třeba Město přátelské k sociálním službám, udělil bych je právě Humpolci. Jsem tady již po několikáté a vždy zde zažívám dobrý pocit z komplexní podpory rozvoje sociálního systému. Byty sociální rehabilitace jsou systémově určeny pro občany se zhoršeným sociálním, či zdravotním statusem a plní funkci dočasného bydlení, ale jsou i významným  socializačním činitelem,“ řekl při zahájení radní kraje Petr Krčál.

 

Po slavnostním přestřižení pásky v oddělení bytů sociální rehabilitace, kterého se zúčastnila i veřejnost, klienti a sociální pracovníci, následovala prohlídka celého komplexu služeb, které město provozuje společně s Oblastní charitou v Havlíčkově Brodě.

 

  • Petr Krčál, člen Rady kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2009 / 26.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze