Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Aktualizovaný program přeshraniční spolupráce s Dolním Rakouskem a Vysočinou

Pracovní program na roky 2010 až 2013 podepsal ve čtvrtek v Brně hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek s hejtmany Jihomoravského a Jihočeského kraje Michalem Haškem a Jiřím Zimolou a se zemským hejtmanem Dolního Rakouska Erwinem Pröllem.
 

 
 

„Počátky vzájemné spolupráce sahají až do roku 1987. Tehdy byla na obou stranách hranice touha sejít se a hovořit o problémech, dnes je to již normální realita,“ vzpomínal Pröll.
Pracovní program byl vytvořen na základě dohody o spolupráci mezi Dolním Rakouskem a krajem Vysočina z roku 2002. Ostatní kraje mají  obdobné dohody. Proti předchozímu se rozšířil počet oblastí spolupráce z jedenácti na čtrnáct. Největší úspěchy byly dosud dosaženy v oblastech ochrany před katastrofami, infrastruktura a kultura. „Právě probíhající Dolnorakouská zemská výstava 2009 na Vysočině je jedním z konkrétních výsledků této spolupráce,“ uvedl příklad hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. V oblasti infrastruktury byla při jednáních nalezena shoda, kde protne státní hranici plánovaná komunikace R52. Na dotaz novinářů, kdy bude silnice hotová, odpověděl hejtman Michal Hašek, že by se s hejtmanem Pröllem rád setkal u dokončení rakouské části stavby v Mikulově v roce 2013.

 

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek poděkoval všem, kteří se na spolupráci podíleli. "Obyvatelům obou stran hranice přeji, aby úspěšně rozvíjeli společnou spolupráci, neboť Evropa je regionální projekt, který musí být tvořen právě podobnými výsledky společné spolupráce,“ řekl Běhounek.

Slavnostního podpisu Pracovního programu krajů se osobně zúčastnila také velvyslankyně Rakouské republiky Margot Klestil-Löffler.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2009 / 23.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze