Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Prezentace portálu Moderní dějiny na půdě Senátu Parlamentu České republiky

Internetové stránky Moderní dějiny.cz je vzdělávacím portálem pro učitele, studenty a žáky, který se zaměřuje téměř výhradně na problematiku dějin 20. století. Cílovou skupinou jsou především žáci základních a středních škol a jejich učitelé.
 

 
 

Členové občanského sdružení PANT a redaktoři nového webu prezentovali 15. října 2009 vzdělávací a výukový portál Moderní dějiny.cz na půdě Senátu Parlamentu České republiky. Akci, které se účastnili senátoři, zástupci MŠMT, partnerských škol, neziskových organizací, profesních sdružení i novináři, zaštítil svým patronátem místopředseda Senátu MVDr. Jiří Liška.

Na portálu Moderní dějiny.cz jsou zajímavou formou sdíleny prezentace k událostem 20. stol. včetně bohatých příloh (v podobě fotografií, dobových tisků, dokumentů, krátkých pasáží z filmových materiálů), odborné texty, bohatá fotogalerie, krátká videa velmi dobře přibližující atmosféru dějinných událostí. Vše je prezentováno s důrazem na potřeby výuky na školách s ohledem na časovou hodinovou dotaci, atp. Rozsahem se jedná o zcela výjimečný projekt, který nemá v naší republice obdoby. Konkurovat mohou pouze projekty, které se úzce specializují na vybrané kapitoly dějin 20. století jako je např. portál www.holocaust.cz.

 

Občanské sdružení PANT je partnerem Dolnorakouské zemské výstavy 2009, který v letošním roce připravil celkem 20 prezentací vybraných dokumentů ČT Ostrava „Příběhy železné opony“ z Československo-Rakouské hranice. Besed pro české a rakouské publikum se účastnili hrdinové a tvůrci dokumentů. Speciálně pro studenty středních škol bylo určeno 10 prezentací.

 

  • Ladislav Seidl nebo Petr Adam
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: seidl.l@kr-vysocina.cz, adam.p@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2009 / 22.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze