Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajský úřad kraje Vysočina je Podnikem podporujícím zdraví

Ilustrační foto
Ocenění za bezpečnost práce "Bezpečný podnik" získalo 20. října 19 firem a institucí působících na území České republiky, dalších 11 podniků pak obdrželo cenu "Podnik podporující zdraví". Osvědčení si od představitelů ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva zdravotnictví převzali zástupci podniků. Vysočina figuruje na seznamu oceněných.
 

 
 
Ocenění "Podnik podporující zdraví" si odnesly společnosti ve dvou základních kategoriích. V kategorii malé a střední podniky získaly cenu Ferring Léčiva a Základní škola Vsetín.

Ve druhé kategorii pro velké podniky, které zaměstnávají více než 250 zaměstnanců, nejvyšší ocenění získaly Nestlé Česko, Johnson Controls automobilové součástky, Honeyewell a ECK Generating. Druhé místo obsadily Pramet Tools, Krajský úřad kraje Vysočina a F.X. Meiller Slaný. A na třetím místě se umístily T-Mobile Czech Republic a Lohmann&Rauscher. "Všechny oceněné podniky se vyznačují vysokou úrovní péče o zdraví zaměstnanců a zaměřením na preventivní aktivity v oblasti podpory zdraví," řekla Anežka Sixtová z ministerstva zdravotnictví, které společně se Státním zdravotním ústavem tento projekt pořádá. 

 

"Jsme samozřejmě velmi rádi, že jsme toto ocenění získali a uvědomujeme si že tento titul má několik rozměrů. Jednak je za ním velký kus práce týmu, který se o získání titulu zasloužil, ale především za tímto titulem můžeme vidět faktické, konkrétní nástroje a akce, které přispěly, přispívají a budou přispívat ke zlepšení psychického a fyzického zdraví našich zaměstnanců. Mezi tyto aktivity patří např. celoplošné prověřování výchozího zdravotního stavu našich zaměstnanců, společné cvičení "Zdravá záda", umožnění sportovních aktivit, rozsáhlé dotazníkové šetření potřeb a jeho vyhodnocení apod. Cena má rozměr i určitého závazku - chceme v podobných aktivitách pokračovat a rozvíjet je, mimo jiné se budeme více zaměřovat na psychickou pohodu našich kolegů," uvedla Eva Janoušková, zástupce ředitele - ředitelka Sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu kraje Vysočina.

 

  • Zdroj ČTK, text je doplněn reakcí zástupce Krajského úřadu kraje Vysočina
 

Krajský úřad kraje Vysočina je Podnikem podporujícím zdraví

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2009 / 22.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze