Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský úřad kraje Vysočina je Podnikem podporujícím zdraví

Ilustrační foto
Ocenění za bezpečnost práce "Bezpečný podnik" získalo 20. října 19 firem a institucí působících na území České republiky, dalších 11 podniků pak obdrželo cenu "Podnik podporující zdraví". Osvědčení si od představitelů ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva zdravotnictví převzali zástupci podniků. Vysočina figuruje na seznamu oceněných.
 

 
 
Ocenění "Podnik podporující zdraví" si odnesly společnosti ve dvou základních kategoriích. V kategorii malé a střední podniky získaly cenu Ferring Léčiva a Základní škola Vsetín.

Ve druhé kategorii pro velké podniky, které zaměstnávají více než 250 zaměstnanců, nejvyšší ocenění získaly Nestlé Česko, Johnson Controls automobilové součástky, Honeyewell a ECK Generating. Druhé místo obsadily Pramet Tools, Krajský úřad kraje Vysočina a F.X. Meiller Slaný. A na třetím místě se umístily T-Mobile Czech Republic a Lohmann&Rauscher. "Všechny oceněné podniky se vyznačují vysokou úrovní péče o zdraví zaměstnanců a zaměřením na preventivní aktivity v oblasti podpory zdraví," řekla Anežka Sixtová z ministerstva zdravotnictví, které společně se Státním zdravotním ústavem tento projekt pořádá. 

 

"Jsme samozřejmě velmi rádi, že jsme toto ocenění získali a uvědomujeme si že tento titul má několik rozměrů. Jednak je za ním velký kus práce týmu, který se o získání titulu zasloužil, ale především za tímto titulem můžeme vidět faktické, konkrétní nástroje a akce, které přispěly, přispívají a budou přispívat ke zlepšení psychického a fyzického zdraví našich zaměstnanců. Mezi tyto aktivity patří např. celoplošné prověřování výchozího zdravotního stavu našich zaměstnanců, společné cvičení "Zdravá záda", umožnění sportovních aktivit, rozsáhlé dotazníkové šetření potřeb a jeho vyhodnocení apod. Cena má rozměr i určitého závazku - chceme v podobných aktivitách pokračovat a rozvíjet je, mimo jiné se budeme více zaměřovat na psychickou pohodu našich kolegů," uvedla Eva Janoušková, zástupce ředitele - ředitelka Sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu kraje Vysočina.

 

  • Zdroj ČTK, text je doplněn reakcí zástupce Krajského úřadu kraje Vysočina
 

Krajský úřad kraje Vysočina je Podnikem podporujícím zdraví

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2009 / 22.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze