Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Studenti energetiky mají novou speciální výukovou laboratoř

Střední průmyslová škola Třebíč začala v letošním školním roce vzdělávat budoucí energetiky. Pro jejich výuku byla opatřena špičková technika a otevřena laboratoř pro odborný elektrotechnický výcvik. Praktické vzdělávání energetiků bude na Vysočině probíhat za podpory společnosti ČEZ, a. s. Oficiálního otevření nové elektrotechnické laboratoře resp. spuštění laboratorních modelů se 21. října 2009 v Třebíči zúčastnili hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, výrobní ředitel ČEZ Vladimír Hlavinka a ředitel Střední průmyslové školy Třebíč Zdeněk Borůvka.
 

 
 

Během prvního roku výuky projdou studenti oboru energetik Střední průmyslové školy v Třebíči základní výukou elektrotechniky. "Praktická část výuky bude probíhat na zmenšených modelech motorů či generátorů a dalších elektronických zařízení. Ve třetím ročníku přijdou na řadu odborné stáže s odborníky u partnerů projektu," uvedl Jaroslav  Dostál, garant odborné výuky. Během studia by škola chtěla vychovat univerzální energetiky mající přehled v oblasti elektroniky, připravené na práci v energetickém průmyslu. Výukový program se bude i nadále dolaďovat a jeho obsah bude z velké části kopírovat praktické potřeby trhu práce a zaměstnavatelů.


Novou špičkově vybavenou učebnu elektrotechniky chce škola postupně dovybavovat, tak aby studium oboru bylo stále atraktivní a kopírovalo trendy moderní vědy.

 

Otevření nového odboru energetik reaguje na hrozící nedostatek kvalifikovaných absolventů maturitních oborů, kteří by mohli nahrazovat odcházející pracovníky energetického průmyslu. "Spolupráce firem a škol se už v minulosti osvědčila. Faktem zůstává, že k plnohodnotnému studiu je třeba odborné zázemí nejlépe poskytnuté firmami oborem blízkým školám. V jejich odborné gesci mohou probíhat studijní stáže cílené na konkrétní potřeby konkrétních provozů a profesí," uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.10.2009 / 21.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze