Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Smyslem týdnů je upozornit na problematiku duševního postižení

V otázkách duševního zdraví před námi stojí dvě otázky: Za jakých předpokladů lze v oblasti psychologie mluvit o nemoci? A jaké vztahy lze s určitostí stanovit mezi případy psychopatologie a případy patologie organické? Smyslem Týdnů pro duševní zdraví je co nejvíce informovat širokou veřejnost o problematice duševně nemocných, a o mentální hygieně jako prevenci duševních onemocnění. Letošní Týdny pro duševní zdraví proběhly v jednotlivých regionech pod záštitou radního kraje Vysočina pro sociální věci Petra Krčála.
 

 
 

O aktivitách jednotlivých organizací působících v oblasti péče o duševně nemocné i aktivitách dalších organizací působících v sociálně zdravotní oblasti se mohla veřejnost přesvědčit přímo v zařízeních FOKUSU, který působí nejenom v Pelhřimově, ale i v Havlíčkově Brodě a Chotěboři. V rámci těchto týdnů probíhaly na mnoha zařízeních i Dny otevřených dveří, kde veřejnost mohla vidět, jak sociální pracovníci, pedagogové, ale i psychologové pracují s lidmi s handicapem. Jedním z těch, který přijel podpořit tyto akce byl i radní kraje Vysočina Petr Krčál. Ten se zúčastnil Dne otevřených dveří Fokusu Vysočina v Pelhřimově. V centu si prohlédl celý terapeutický program organizace, diskutoval o problematice chráněných dílem a společně s pracovníky Fokusu byl přítomen i ukázkám práce duševně postižených lidí.

 

„Je velice dobré, že organizace Fokus Vysočiny každoročně propaguje touto akcí problémy duševních nemocí a duševně postižených jedinců. Tím se naše veřejnost může podstatně lépe seznámit s činností zařízení pro mentálně postižené. Velice alarmující je dnes problematika fungování chráněných dílen a jejich podpora, protože práce je přirozeným prostředkem, který pro každého člověka znamená naplnění jeho života. Proto je tak nutné, aby i kraj byl nápomocen vytváření přirozených prostředí a pracovních aktivit pro lidi s handicapem. První vlaštovkou mohou být třeba i prodejní trhy výrobků lidí s postižením, nebo propagační předměty zhotovené lidmi s handicapem a odebírané jednotlivými firmami a institucemi v kraji,“ řekl v průběhu návštěvy Petr Krčál.

 

Smyslem týdnů je upozornit na problematiku duševního postižení

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2009 / 30.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze