Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Budoucí krajský rozpočet bude úsporný

peníze, ilustrační foto
Druhá polovina roku je v případě krajů ve znamení příprav rozpočtů na další rok. Podle slov náměstka hejtmana pro oblast financí Vladimíra Novotného bude budoucí krajský rozpočet velice úsporný. Šetřit se bude na všech kapitolách, bez změn zůstane krajské splufinancování evropských projektů.
 

 
 

Ve sledovaném období leden – srpen 2009 přiteklo na účty kraje Vysočina z vybraných daní celkem o 44,5 mil. Kč méně, než kraj očekával. V září letošního roku byl propad už 174 mil. korun. Ve srovnání s plněním daňových příjmů za stejné období loňského roku jde o propad příjmů až o více než 311 mil. Kč.

 

„Neočekáváme, že se vývoj daňových příjmů v dalších měsících nějak zásadně zlepší. Zatím tomu nic nenasvědčuje. Navíc v podzimních a zimních měsících ubývá sezónních prací, což se jistě do daňových příjmů promítne,“ upozornil Vladimír Novotný a uvedl, že současný krajský rozpočet unese při rozumném přístupu ke krajským výdajům propad 200 až 250 mil. korun.

 

V tuto chvíli finišují práce na přípravě krajského rozpočtu 2010. Kapitoly už mají svůj konkrétní obsah a krajští zastupitelé se s ním seznámí 10. 11. 2009, na kdy je naplánován zastupitelský seminář k projednání rozpočtu.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2009 / 29.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze