Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Dolnorakouská zemská výstava má 300 tisícího návštěvníka

Kateřina Jandová
Pět měsíců po otevření Dolnorakouské zemské výstavy navštívilo tento mimořádný příhraniční projekt už celkem 300 tisíc návštěvníků na obou stranách hranice. Výročního 300 tisícího návštěvníka přivítala v Den české státnosti 28. září 2009 Telč. Je jím studentka Gymnázia Chotěboř Kateřina Jandová (18).
 

 
 

Třísettisícího návštěvníka přivítali na nádvoří zámku v Telči hejtmani obou pořádajících zemí – Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina a dolnorakouský zemský hejtman Erwin Pröll. „Z přehledu návštěvnosti je zřejmé, že projekt první přeshraniční Dolnorakouské zemské výstavy se setkal s obrovským zájmem veřejnosti. Nejde však jen o výstavu samotnou, ale i o řadu hojně navštěvovaných doprovodných akcí, které jsou příležitostí k setkávání Čechů a Rakušanů a jsou příslibem vytvoření trvalejších vazeb a pokračující spolupráce na obou stranách hranice i po skončení výstavy. Už nyní hledáme další společné projekty, které nám umožní navázat na dobrou spolupráci s dolnorakouskými sousedy a rozvíjet vzájemné partnerské vztahy,“ říká hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Kateřina Jandová: Opravdu jiná výstava

Kateřina Jandová je studentkou septimy Gymnázia Chotěboř, je členkou Euroklubu na zdejší střední škole, mluví anglickým a německým jazykem, zajímá se o soudobé dějiny a svou budoucí profesní kariéru spojuje se studiem medicíny.

„Po návštěvě Dolnorakouské zemské výstavy v Telči si nenechám ujít  její pokračování v Raabsu a Hornu. Překvapilo mě hlavně uspořádání exponátů. Nejde o klasickou výstavu, tak jak ji známe a jsme zvyklí ji vnímat především zrakem. V případě Dolnorakouské zemské výstavy došlo i na ostatní smysly...,“ rozpovídala se Kateřina. Výstavu v Telči navštívila se svými spolužačkami z Euroklubu a profesorkou Marcelou Chalupovou.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2009 / 29.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze