Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Návštěva ruského velvyslance v kraji Vysočina

Alexej Fedotov
Velvyslanec Ruské federace Alexej Fedotov navštívil v pátek 18. září 2009 kraj Vysočina. Na společném setkání s hejtmanem Jiřím Běhounkem, zástupci hospodářské komory a Czech Trade diskutoval možnosti vzájemné spolupráce Vysočiny a Ruské federace v podnikatelské a kulturní oblasti, v cestovním ruchu a také perspektivu spolupráce regionů a jednotlivých měst. S velvyslancem Fedotovem přijeli na Vysočinu také generální konzul Ruské federace Valerij Děrgačev a atašé generálního konzulátu Nikolaj Brjakin.
 

 
 

Alexej Fedotov informoval o konkrétních akcích, kde se potkávají podnikatelé z Česka a Ruska a kterých by se mohli účastnit i podnikatelé z Vysočiny. Dalším z výstupů setkání byl návrh sestavit pracovní skupinu, která by předložila další konkrétní kroky spolupráce Ruska a Vysočiny. „Sestavení pracovní skupiny určitě podpoříme. Například v oblasti podnikání a cestovního ruchu vidím ve spolupráci s Ruskou federací velký potenciál. Vzhledem k silnému zastoupení prvovýroby v kraji Vysočina by bylo vhodné uvažovat o vzájemných kontaktech i v oblasti zemědělství,“ uvedl na společném setkání hejtman Jiří Běhounek.

 

Po jednání s nejvyššími představiteli kraje Vysočina následovalo přijetí hostů primátorem Jaroslavem Vymazalem na jihlavské radnici, poté prohlídka dřevozpracující firmy Kronospan a na závěr oficiální návštěvy položil ruský velvyslanec Alexej Fedotov květiny k hrobu rudoarmějců na Ústředním hřbitově v Jihlavě.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Návštěva ruského velvyslance v kraji Vysočina

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.9.2009 / 21.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze