Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Evropské peníze pro zateplování, fotovoltaické elektrárny i protipovodňová opatření

Členové krajské pracovní skupiny hodnotili 15 projektů z Operačního programu Životní prostředí. Na uzavřené 10. kolo příjmu žádostí do Operačního programu Životní prostředí navázalo dne 17. září 2009, v sídle Krajského úřadu kraje Vysočina, zasedání a jednání „Pracovní skupiny pro výběr a zajištění implementace projektů Operačního programu Životní prostředí v letech 2007-2013“ (níže jen „KPS“).
 

 
 

Nejčastějším typem projektem bylo výstavba a rekonstrukce zdrojů elektřiny, přičemž celkově finančně nejnáročnějším projektem se stala instalace střešních fotovoltaických panelů od fy EKOBIOENERGO o. s. z Třebíče. Mezi akceptovanými projekty se objevil i záměr
(studie proveditelnosti) na „Zlepšení systému protipovodňové systému“ na Moravské Dyji u obcí Dolní Dvorce až Nevcehle. V 10. kole příjmu žádostí byly akceptovány projekty za kraj Vysočina za více jak 68 mil. Kč. KPS doporučila všech 15 akcí ze seznamu žádostí.

 

Celkovému stavu při schvalování žádostí a aktualitám v Operačním programu Životní Prostředí se ve svém vystoupení věnoval zástupce Ministerstva životního prostředí Tomáš Bernt.

 

K hodnoceným projektům řekl předseda KPS Zdeněk Ryšavý: „Vysoká investiční náročnost projektů na úspory energií i výstavbu obnovitelných zdrojů energie dělá z OPŽP důležitý nástroj na podporu opatření ke snižování emisí CO2. Věřím, že v dalších výzvách budou podány nejen projekty na fotovoltaické elektrárny, ale také na bioplynové stanice, kotelny na biomasu a další druhy OZE.“


  • Více informací Marek Brom, odbor životního prostředí, tel: 564 602 208, e-mail: brom.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2009 / 20.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze