Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajští zastupitelé schválili finanční pomoc vyplaveným obcím

Ilustrační foto
Krajské zastupitelstvo dnes na svém jednání schválilo dotaci ve výši 296 tisíc korun na likvidaci povodňových škod v obcích Bobrová, Strážek, Věchnov a Fryšava pod Žákovou horou, které začátkem prázdnin zasáhla velká voda pro přívalových deštích. Nejvíce má dostat Věchnov, a to 150 tisíc korun. Dotace má pomoci obcím při zajištění základních funkcí v případě, že sama nemá dostatek vlastních prostředků ani jiné možnosti, jak situaci řešit.
 

 
 

Blesková letní povodeň postihla v našem regionu 58 obcí, odhad celkových škod na jejich majetku přesáhl podle krajské statistiky 50 milionů korun. Celých 20% vyčíslených škod připadá na zmíněné čtyři obce. Většinu nákladů obcí souvisejících s odstraňováním škold na obecní  majetku mohou obce řešit s příslušnými správci státních dotačních titulů resp. s ministerstvem zemědělství, vnitra nebo životního prostředí.

 

Od roku 2004, kdy přešla odpovědnost za řešení žádostí obcí kraje o dotaci na odstraňování škod po živelních pohromách na oddělení krizového řízení a bezpečnosti, obdržel kraj 43 žádostí a na dotacích bylo od tohoto roku do dnešní doby vyplaceno z krajského rozpočtu 11 641 014 Kč.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2009 / 15.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze