Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Krajští zastupitelé schválili finanční pomoc vyplaveným obcím

Ilustrační foto
Krajské zastupitelstvo dnes na svém jednání schválilo dotaci ve výši 296 tisíc korun na likvidaci povodňových škod v obcích Bobrová, Strážek, Věchnov a Fryšava pod Žákovou horou, které začátkem prázdnin zasáhla velká voda pro přívalových deštích. Nejvíce má dostat Věchnov, a to 150 tisíc korun. Dotace má pomoci obcím při zajištění základních funkcí v případě, že sama nemá dostatek vlastních prostředků ani jiné možnosti, jak situaci řešit.
 

 
 

Blesková letní povodeň postihla v našem regionu 58 obcí, odhad celkových škod na jejich majetku přesáhl podle krajské statistiky 50 milionů korun. Celých 20% vyčíslených škod připadá na zmíněné čtyři obce. Většinu nákladů obcí souvisejících s odstraňováním škold na obecní  majetku mohou obce řešit s příslušnými správci státních dotačních titulů resp. s ministerstvem zemědělství, vnitra nebo životního prostředí.

 

Od roku 2004, kdy přešla odpovědnost za řešení žádostí obcí kraje o dotaci na odstraňování škod po živelních pohromách na oddělení krizového řízení a bezpečnosti, obdržel kraj 43 žádostí a na dotacích bylo od tohoto roku do dnešní doby vyplaceno z krajského rozpočtu 11 641 014 Kč.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2009 / 15.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze