Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nový krajský domov pro seniory vyroste ve Velkém Meziříčí

Krajský projekt stavby nového domova pro seniory ve Velkém Meziříčí odstartuje na přelomu září a října. Třípodlažní budova je situována do klidných Čechových sadů a na přelomu roku 2010 a 2011 nabídne služby 94 klientům. Náklady ve výši 99,5 mil. korun pomůže kraji Vysočina ze 70% uhradit stát.
 

 
 

"Současný objekt domova pro seniory na Hornoměstské ulici ve Velkém Meziříčí byl postaven v roce 1932 pro administrativní účely. Od roku 1961 je v něm umístěn domov důchodců. Budova je pro dnešní potřeby již nevhodně dispozičně řešena, klienti jsou ubytováni na jedno až čtyřlůžkových pokojích bez vlastního sociálního zařízení a koupelny. Jde o stav, který  již neodpovídá  přijatým standardům kvality při poskytování sociálních služeb a zejména dnešním požadavkům na bydlení. Současný zřizovatel, kraj Vysočina, rozhodl situaci řešit zásadně - stavbou nového, moderního a standardům vyhovujícího objektu s odpovídajícím zázemím a službami," uvedl radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Nově navržený objekt, jehož stavba začne koncem září na rozhraní zastavěného území na jižní straně města (Čechovy sady, Velké Meziříčí), bude členěný. Nejvyšší část objektu bude třípodlažní, architekt navrhl i částečně zastřešenou terasu. "Převážná část pokojů bude jedno nebo dvoulůžková, každý pokoj bude disponovat vlastním WC a sprchovým koutem," popsal Roman Sýkora z krajského odboru sociálních věcí. Kraj zde bude poskytovat služby domova pro seniory a domov se zvláštním režimem jako v původním objektu pro klienty, které postihla některá z forem demence. Část kapacity může být po dokončení podle aktuální poptávky využita pro odlehčovací službu.

 

Klienti budou moci využívat služeb bufetu, kuchyně, knihovny s internetem a relaxační služby - vyprojektovány jsou prostory pro terapii, masáže, elektroléčbu. Technické zázemí zařízení bude vč. kuchyně a prádelny umístěno v podzemní části objektu. "Na kuchyň bude navázána jídelna, která bude sloužit jako víceúčelová místnost. Jídelna bude mít i rezervní kapacitu, kterou bude moc využít i pečovatelská služba ve městě," ujistil Roman Sýkora. U objektu bude vybudováno parkoviště pro personál a návštěvy. V rámci investičního záměru je pamatováno i na izolační a parkovou zeleň v okolí budovaného objektu a v atriu uvnitř objektu.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2009 / 14.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze