Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajské noviny nekončí

noviny
Zhruba po čtyřech letech kraj Vysočina plánuje výrazně změnit grafiku a obsah svých novin „Kraj Vysočina“. Jde o plánovaný krok, který se opakuje pravidelně při vyhlášení veřejné zakázky na vydávání krajských novin. Ke krátkodobému přerušení vydávání krajských novin přistoupil úřad z technických důvodů, neboť se v prvním výběrovém řízení nepodařilo najít vhodnou nabídku, která by odpovídala představám a možnostem kraje. V tuto chvíli krajská samospráva opakovaně podrobně a pečlivě rozpracovává alternativy další existence novin vydávaných krajem Vysočina. V úvahu přichází vydávání novin v nezměněné podobě, ale také například s menším rozsahem stránek bez inzerce, se změnou periodicity vydávání novin apod. Cílem kraje Vysočina je zachovat i nadále krajské periodikum a stávající formu jeho distribuce do každé domácnosti, avšak s vyšším poměrem přidané hodnoty na každou korunu zaplacené ceny.
 

 
 

"Naším cílem je např. docílit logičtějšího řazení zpráv na jednotlivých stránkách a především nabídnout modernější formát fotografií. Není vyloučeno, že se připojíme k modernímu trendu poslední doby a propojíme ve větší míře papírové noviny s internetovým zpravodajstvím. Stále platí, že noviny „Kraj Vysočina“ nemají charakter obecného konkurenta regionálních tiskových médií, ale mají občanovi srozumitelnou formou představit práci krajské samosprávy a zajímavé regionální aktivity, které se do komerčních tiskovin nevešly," uvedl ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

 

Noviny „Kraj Vysočina“ vydává kraj Vysočina od r. 2004 měsíčně v nákladu 215 tisíc kusů a zdarma je distribuuje do domácností ve svém regionu.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2009 / 14.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze