Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

IV. ročník Agrárního a potravinářského dne okresu Pelhřimov a kraje Vysočina

traktor
Program Agrárního a potravinářského dne okresu Pelhřimov a kraje Vysočina, který o víkendu přilákal na náměstí v Pelhřimově stovky návštěvníků, letos obohatilo vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže výrobků potravinářského průmyslu kraje Vysočina. Z 43 přihlášených komodit porota ocenila v konkrétních kategoriích bramborovou kaši s mlékem, maďarskou klobásu, uzený tavený sýr se šunkou a pelhřimovský konzumní chléb.
 

 
 

Z úst krajského radního pro oblast zemědělství Josefa Matějka zaznělo na zahájení Agrárního a potravinářského dne v sobotu 12. září poděkování zemědělcům za jejich práci v nelehké době. „Kraj Vysočina má sice omezené prostředky pro oblast zemědělství, ale snaží se agrární sektor podporovat jak finančně - například takovými akcemi jako je právě dnešní,“ uvedl Josef Matějek, který dále zmínil příležitosti zemědělců v provozování v bioplynových stanicích, kompostování biomasy nebo pěstování energetických plodin.

 

V rámci Agrárních a potravinářských dní v Pelhřimově byl mezi veřejností zájem nejen o prohlídku vystavené zemědělské techniky, ale i o pestrou ochutnávku regionálních pochutin a nápojů.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2009 / 14.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze