Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice Nové Město na Moravě: Třetina rekonstrukce interního pavilonu je hotová

Ilustrační foto
Nemocnice Nové Město na Moravě radikálně změní za evropské a krajské peníze vzhled oddělení interny, oddělení neurologického a rehabilitačního. Po dokončení první etapy stavebních prací souvisejících s rozsáhlou rekonstrukcí nejstarší části nemocnice je hotové rehabilitační centrum, které po dokončení celého projektu nabídne pacientům nemocnice rehabilitační bazén, vodoléčebný sál, tělocvičny, fyzikální terapii, ergoterapii a parafín. Prostory budou dočasně sloužit i jako zázemí oddělení dialýzy.
 

 
 

Přestavba posledního zatím nemodernizovaného pavilonu začala v Nemocnici Nové Město na Moravě v červnu minulého roku. V rámci právě dokončené první etapy projektu vznikala nová přístavba, která finálně bude sídlem rehabilitačního oddělení. Dále jsou tu pracovny lékařů a sester a místnosti pro zázemí personálu. „Náklady projektu se doposud vyšplhaly na částku více než 124 mil. Kč, která bude z 35 % hrazena z prostředků EU prostřednictví Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod,“ uvedl ředitel nemocnice Zdeněk Kadlec.

 

V souvislosti s  probíhající druhou etapou projektu a odstavením poloviny staré budovy interny Nemocnice Nové Město na Moravě je z provozních důvodů nutné do nově otevřených prostor dočasně umístit oddělení dialýzy. Ve zbývající prostorách bude provozována část rehabilitačního oddělení.

 

Harmonogram stěhování:

  1. od 29. 7. 2009 je přestěhováno Kožní oddělení do oddělení Infekčního, dočasně budou tato oddělení provozována společně
  2. od 30. 7. 2009 je přestěhováno oddělení Interna II do prostor po Kožním oddělení
  3. od 1. 8. 2009 bude 16 lůžek oddělení Interna III přestěhováno do prostor oddělení Očního, vznikne společné oddělení Oční + Interní, dosud bylo vyčleněno pro Oční + ORL
  4. pacienty s dg. cévní mozková příhoda bude přijímat oddělení Neurologie
  5. další etapa přestěhování se bude týkat Interní JIP, dialýzy a rehabilitace – pravděpodobný termín je konec září 2009

 

Informace týkající se umístění oddělení  jsou k dispozici na recepci nemocnice na telefonním  čísle 566 801 203, v areálu jsou informační tabule.

 

Rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě je naplánována na tři roky. Stavební práce včetně dodání nových lékařských technologií přijdou na 397 mil. korun. Ve druhé etapě rekonstrukce bude modernizováno severní křídlo pavilonu včetně přístavby nového vstupu, zahájena bude realizace stavby JIP. Druhá etapa bude dokončena v polovině příštího roku.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.9.2009 / 1.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze