Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti Světelské Akademie budou obědvat v nové jídelně

jídelna
V průměru čtyřista obědů denně budou připravovat kuchaři v nově rekonstruované kuchyni patřící k Akademii – VOŠ, Gymnázium a SOŠ uměleckoprůmyslové ve Světlé nad Sázavou. Až do současné doby škole sloužilo původní zázemí z doby výstavby školy v roce 1969. Plánovanou rozsáhlou rekonstrukci za více než 24 mil. korun uhradil kraj Vysočina.
 

 
 

„Rekonstrukce objektu kuchyně v areálu školy byla nutná. Největším nedostatkem byly požadavky vyhlášky na stavebně oddělené pracovní úseky, vyčlenění pracovních úseků v kuchyni, nedostatek prostorů pro zázemí zaměstnanců jako jsou šatny, umývárna, denní místnost atd.,“ uvedla radní kraje Vysočina pro oblast školství Marie Kružíková.

 

Stavební firma vystřídala strávníky v prostorách kuchyně už v polovině května. Během prázdnin provedla celkovou rekonstrukci kuchyně, což představuje změny vnitřní dispozice, kompletní nové konstrukce sítí ZTI, novou vzduchotechniku, došlo i na nová plastová okna a kompletní zařízení moderní gastrotechnologií za více než čtyři miliony korun. Součástí stavebních úprav je vybudování i nového sociálního zázemí pro zaměstnance kuchyně. Stavba byla stavebně dokončena ještě před začátkem nového školního roku.

 

Kraj Vysočina v letošním roce ze svého rozpočtu vynaloží na přípravu a realizaci investic a oprav svých školských budov téměř 200 mil. Kč. Jedná se o více než 60 akcí. V  90% šlo o akce realizované v době letních prázdnin, tak aby byl co nejméně omezen provoz škol.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Studenti Světelské Akademie budou obědvat v nové jídelně

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.8.2009 / 31.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze