Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Světnov má nové obecní symboly

znak Světnov
Nové obecní symboly posvětili světnovští občané poté, co jim předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miloslav Vlček minulý měsíc toto právo udělil. Slavnostní shromáždění občanů začalo obecní veselicí poslední srpnovou sobotu. Oficiální program, kdy páter Vojtěch Záleský posvětil slavnostně prapor a znak začal v neděli 30. srpna 2009. Obec Světnov usilovala o znak již před třemi roky, kdy byla podána oficiální žádost na heraldickou sněmovní komisi.
 

 
 

Slavnostního aktu vysvěcení a představení praporu a znaku obce zdejším občanům se zúčastnil i radní kraje Vysočina Petr Krčál, mimo něj byli přítomni senátorka Parlamentu ČR Dagmar Zvěřinová a poslanec Karel Černý.

 

„Slavnostní udělení nových obecních  symbolů je pro vás světnovské, ale i pro kraj Vysočina velkým svátkem. Vážíme si obcí, které se rozvíjí, které ctí tradice a které se podílí v rámci kraje Vysočina na naplňování odkazu našich předků – zlepšovat podmínky pro život našich občanů a starat se o zachování zdravé přírody. Přeji vám, aby vaše barvy – žlutá, modrá a červená, byly vždy znamením rozvoje vaší obce a současně i dobrých mezilidských vztahů,“ řekl při slavnosti radní kraje Vysočina Petr Krčál.

 

Světnov má nové obecní symboly

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.8.2009 / 31.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze