Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Hejtman navštívil Náměšťsko

Náměšť nad Oslavou
Hejtman Jiří Běhounek zavítal včera do východní části Vysočiny a strávil pracovní den na Náměšťsku. Na programu cesty byla kromě setkání s tamními starosty také návštěva sociálních zařízení nebo architektonicky zajímavé podzemní čistírny odpadních vod přímo v Náměšti nad Oslavou.
 

 
 

Na společném jednání na náměšťské radnici seznámil starosta Vladimír Měrka hejtmana Jiřího Běhounka s připravovanými i již zahájenými projekty města jako například projekt metropolitní sítě nebo příprava nových stavebních parcel pro rodinné domy. Poté si společně prohlédli městské zařízení pro starší občany, domov pro seniory, který zřizuje kraj Vysočina, a ubytovnu u zimního stadionu, kam byla v loňském roce přesunuta část klientů z Ústavu sociální péče v Jinošově po zřícení stropu v jedné z místností.

 

Další zastávkou hejtmana Běhounka na cestě po regionu byla obec Naloučany, kde si prohlédl nedávno zahájenou stavbu nového mostu. Ten financuje kraj Vysočina a bude součástí protipovodňových opatření, která by měla obec uchránit před stoletou vodou.

Ve správním obvodu Náměště nad Oslavou (obce s rozšířenou působností) se nachází 27 obcí a spolu s Pacovskem patří k nejmenším v kraji Vysočina. „Byl jsem velice mile překvapen, jak starostové v tomto regionu drží při sobě a vzájemně si pomáhají. Snaha starostů o rozvoj jednotlivých obcí je tu vidět na každém kroku. Není proto divu, že za poslední tři roky získali dvě obce z Náměšťska cenu Vesnice Vysočiny,“ řekl po návštěvě hejtman Jiří Běhounek.

 

Místní starosty trápí většinou stav komunikací, napojení oblasti na dálnici D1 nebo například složitá administrace evropských projektů. Pracovní cestu zakončil hejtman Jiří Běhounek plavbou lodí Vysočina po Dalešické přehradě společně se starostkou Koněšína Hanou Žákovou.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2009 / 28.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze