Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Rozhodni se sám – poslední prázdninový pátek ve znamení her a zábavy

V pátek 28. srpna se mohou děti, ale i rodiče pobavit na žďárském náměstí. Pracovníci Spektra – centra primární prevence a drogových služeb pro ně připravili bohatý program. Chtějí tak zpříjemnit konec prázdnin dětem, s nimiž se znovu ve škole potkají při některém z programů primární prevence rizikového chování.
 

 
 

Pro děti bude k dispozici E.ON Energy Truck, kde se zábavnou formou dozví, jak vzniká elektřina a jak jí šetřit. Budou se moci potrápit na umělé lezecké stěně, mohou  se zúčastnit soutěží o třídění odpadů, vyřádit v kreativní dílně či se blíže seznámit s některými házenkářskými dovednostmi. Rodiče si mezitím mohou nechat změřit tlak nebo cholesterol nebo se něco dozvědět o programech primární prevence, s nimiž se jejich děti setkávají ve škole.

 

„Rozhodni se sám je druhý ročník prezentační akce naší činnosti,“ říká koordinátorka primární prevence Spektra Petra Nováčková. „Vedle zábavy se snažíme rodičům i dětem ukázat, co to primární prevence je a proč je důležitá. Učitelé i rodiče zaznamenávají ve třídních kolektivech zvýšený výskyt projevů rizikového chování. Tento pojem zahrnuje širokou škálu ohrožujících aktivit od špatných vztahů mezi žáky přes sebepoškozování, anorexii a extremismu až po užívání alkoholu, tabáku a dalších drog.“

 

Programy reagující na tyto jevy jsou složeny z řady aktivit a her, které dětem zážitkovou  formou umožňují se v dané oblasti zorientovat a rizikovým jevům předcházet.

 

Více naleznete na http://www.kolping.cz.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.8.2009 / 27.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze