Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

200 tisící návštěvník Dolnorakouské zemské výstavy

Ilustrační foto
Dnes před polednem navštívil přeshraniční Dolnorakouskou zemskou výstavu 200 tisící návštěvník. Stalo se tak v rakouském Raabsu a štěstí se usmálo na rodinu Hahnovu a jejich dvě dcery Klaru (2) a Lauru (7). Pro celou rodinu bylo velkým překvapením setkání s hejtmanem kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a dolnorakouským hejtmanem Ervinem Pröllem.
 

 
 

Dolnorakouskou zemskou výstavu shlédlo jen v Telči téměř 50 tisíc návštěvníků. Další tisíce lidí se účastnilo po celé Vysočině doprovodných akcí. "Projekt Dolnorakouské zemské výstavy je ukázkovým projektem pro celou spolupráci obou naších zemí. Přeshraniční výstava je dosavadním vyvrcholením spolupráce mezi sousedy - Dolním Rakouskem a Vysočinou. 200 tisíc návštěvníků je vynikajícím úspěchem a již nyní se těším na dalšího výročního hosta výstavy. Zájem veřejnosti je pro nás důkazem, že prvotní myšlenka jedinečného projektu byla správná," uvedl při společném setkání v Raabsu hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Nejbližšími doprovodnými akcemi Dolnorakouské zemské výstavy na straně Vysočiny budou 19. září Tradiční novoříšské štrůdlování, což je veřejná a oblíbená soutěž o nejchutnější a nejoriginálnější štrůdlovou specialitu a dále 4. - 6. září očekávaná propagační jízda historických hasičských automobilů s názvem FIRE - TROPHY 2009. "Start proběhne 5. září v rakouském Hornu, ve stejný den bude v Jihlavě na náměstí organizováno hasičské odpoledne pro širokou veřejnost. Účastníky FIRE - TROPHY budou především majitelé hasičských automobilových veteránů z Rakouska. O tom, že půjde skutečně o velmi výjimečnou akci tohoto typu svědčí předpokládaná účast více jak 50-ti historických automobilů z Rakouska, České republiky i jiných států," uvedl Ladislav Seidl z Krajského úřadu kraje Vysočina.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

200 tisící návštěvník Dolnorakouské zemské výstavy

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2009 / 25.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze