Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Setkání rodin na Šiklově mlýně: Návštěvníky zkrápěl vydatný déšť

rodinné pasy
Přírodní westernový areál na Šiklově mlýně na Bystřicku byl tuto sobotu 22. srpna 2009 dějištěm třetího ročníku setkání držitelů Rodinných pasů z celkem sedmi krajů České republiky. Jak na divokém západě to na „Šikláku“ opravdu v sobotu vypadalo, protože celé odpoledne návštěvníky zkrápěl vytrvalý déšť. Ten nepřestal, ani na hlavní vystoupení hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka, nebo mima a dětského oblíbence Michala Nesvadbu. Přesto se zajímavé akce na Divokém západě od ranních hodin zúčastnilo na deset tisíc účastníků z celé České republiky.
 

 
 

Pro rodiny s dětmi byl připraven opravdu bohatý program. Kromě tradičních soutěží pro děti, které byly rozmístěny po celém rozsáhlém areálu a vystoupení známého televizního mima a dětského miláčka Michala Nesvadby, čekaly na návštěvníky také tři představení Westernového divadla, off-roadová dráha, vzlety vrtulníkem, golf pro celou rodinu, módní přehlídka historických kostýmů a nebo i výuka country tanců. Každý, kdo přišel s krajským rodinným pasem, dostal poloviční slevu na vstup, ale i na další atrakce uvnitř areálu.

 

Westernového dovádění v rámci akce s Rodinnými pasy se zúčastnil i hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, jeho náměstek Libor Joukl, radní Marie Kružíková, Zdeněk Ryšavý a Petr Krčál, nebo i poslanci Parlamentu ČR Karel Černý a Petr Zgarba. Ti všichni si vyzkoušeli, jak chutná westernový déšť a společně s Michalem Nesvadbou se brouzdali rozmočeným areálem na Šiklově mlýně.

 

„Rodinná politika je pro kraj Vysočina velice významnou oblastí. V letošním roce chceme dokončit dlouhodobou strategii přístupu kraje k rodinám a součástí tohoto přístupu je i systém rodinných pasů. Ty si získaly za celou dobu své existence velikou podporu u veřejnosti a já věřím, že propojením celého systému s Dolním Rakouskem a poté i se všemi kraji v rámci ČR  vznikne velice zajímavý systém podpory rodin v rámci kulturního, sportovního a společenského vyžití“, řekl na úvod setkání hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Areál Šiklova mlýna ve Zvoli prošel za poslední roky výraznou inovací. Přibylo mnoho zajímavých atrakcí pro děti a dospělé. Areál je vybaven moderními stravovacími pavilony, nově mohou návštěvníci navštívit přírodní koupaliště, nebo miniletiště. Koneckonců v nedaleké Dolní Rožínce má majitel Libor Šikl i strašidelný zámek, který stojí za shlédnutí.

„A pokud by snad někdo z návštěvníků chtěl navštívit nějaké zajímavé místo v rámci naší republiky, má možnost využít stovek slev Rodinných pasů. V příštím roce chceme uspořádat jednu velice zajímavou akci s Muzeem rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Ta bude putovní a projede všemi místy kraje Vysočina“, dodal na závěr krajský radní pro sociální věci Petr Krčál.

 

Setkání rodin na Šiklově mlýně: Návštěvníky zkrápěl vydatný déšť

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2009 / 24.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze