Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Stanovisko kraje Vysočina k rušení vlakových spojů

kolej
Kraj Vysočina má z června letošního roku podepsánu dohodu s Českými drahami, která nám i v roce 2010 garantuje rozsah vlakokilometrů základní dopravní obslužnosti zabezpečovaný Českými drahami. Vlaky v našem regionu tedy podle tohoto stále platného dokumentu najedou v roce 2010 stejný počet kilometrů jako letos. „Kraj Vysočina naopak Českým dráhám garantuje výši dotace na ujetý vlakokilometr při zajišťování závazku veřejné služby v roce 2010. Dohodu, která budoucí situaci v osobní drážní dopravě na Vysočině upravuje, podepsal za kraj Vysočina v polovině června letošního roku hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a generální ředitel Českých drah Petr Žaluda.
 

 
 

Pokud jde o současné informace týkající se případných změn či redukcí vlakových spojů, pak jsou zástupci vedení kraje Vysočina přesvědčeni, že České dráhy dodrží výše uvedenou dohodu podepsanou generálním ředitelem, neboť kraj tento dokument chápe jako závazný a platný. „Předpokládám, že informace o možné redukci spojů se Vysočiny netýkají. Pokud by dráhy vypověděly Vysočině tři měsíce platnou dohodu podepsanou vlastním generálním ředitelem, pak velice vážně začneme pochybovat o solidnosti a důvěryhodnosti této společnosti ze 100% vlastněné státem. Je třeba zdůraznit, že kraj Vysočina v případě jednání s Českými drahami vnímá snahu nalézt uspokojivé oboustranně přijatelné řešení. S Českými drahami intenzivně jednáme i o modernizaci vozového parku a budou klíčovým partnerem při budoucím jednání o možném integrovaném dopravním systému,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

 

Dohoda kraje Vysočina a Českých drah stanoví výši příspěvku kraje Vysočina na úhradu ztráty na jeden ujetý vlakokilometr ve výši 59 korun. „Naši předchůdci vyjednali pro letošní rok příspěvek na úhradu ztráty ve výši 66,17 korun na vlakokilometr. Po všech jednáních v letošním roce byla tato částka upravena a dráhy budou jezdit domluvený počet vlakokilometrů o 22,5 milionu levněji. Díky této dohodě zůstane v příštím roce na našem účtu dalších 17 mil. korun - bez hrozby dalšího omezení spojů,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl.

 

V otázce další budoucnosti základní dopravní obslužnosti v kraji Vysočina může být jasno po úterním společném jednání členů Asociace krajů ČR a ministra dopravy ČR Gustáva Slámečky.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.8.2009 / 17.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze