Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domov ve Zboží je nově zrekonstruován

Nový Domov najdou klienti Ústavu sociální péče ve Zboží, jehož zřizovatelem je kraj Vysočina. V sobotu 15. srpna 2009 byl slavnostně otevřen nově zrekonstruovaný zdejší zámek ve Zboží, který již několik desítek let slouží sociální péči. S přilehlými budovami, které tvoří jeden komplex zasazení do překrásného prostředí zbožských zámeckých zahrad, bude tak opravdovým Domovem pro klienty handicapované mentálním postižením. Nově zrekonstruovanou budovu a přilehlé prostory si přišlo prohlédnout přes tisíc občanů z místa a okolí.
 

 
 

„Na vašich obličejích vidím, že očekáváte veskrze slavnostní událost, na kterou jste dlouho čekali. Jak by také ne. Vždyť je to Váš domov a domov každého z nás je místo, kam se rádi vracíme, kde žijeme s našim i nejbližšími, a který je také bezpečným místem všech událostí, her a sounáležitostí s nejbližším okolím. A že Váš domov je opravdu krásný se přesvědčíte při prohlídce budovy. Náš první prezident Tomáš Garigue Masaryk napsal : „Náš cit určuje naše ideály, z našeho citu pro věc pocházejí naše motivy, motivy našeho usilování, ale správné prostředky musí určovat rozum a jen rozum“. A právě společný rozum byl rozhodující pro začátek celého projektu rekonstrukce zdejšího Domova,“ řekl ve slavnostním projevu radní kraje pro sociální věci Petr Krčál.

 

„Stavba byla zahájena 26. února 2007, kdy dodavatel stavby, a to nejprve Sdružení dodavatelů Starkon Jihlava a Horácká stavební a od 1. února 2009 Starkon Jihlava začal s rekonstrukcí lůžkové části, údržby, pracovní terapie, čistíren odpadních vod a celkové rekonstrukce budovy zámku. Jednotlivé etapy rekonstrukce si vyžádaly  náklady v celkové výši  85.427.000 korun. Z toho 61.495.000 korun byl příspěvek ministerstva práce a sociálních věcí, kterému chci za vedení kraje Vysočina opravdu velice hlasitě poděkovat, protože to byla pomoc zásadní a v pravou chvíli, protože po obnažení nosných konstrukcí bylo konstatováno, že celá statika budovy je v havarijním stavu. Proto bylo provedeno i náročné statické zajištění objektu, včetně všech navazujících stavebních úprav. Kraj Vysočina, který byl investorem stavby, vynaložil na rekonstrukci  téměř 24 milionů korun ze svých vlastních prostředků,“ dodal v úvodním vystoupení náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl.

 

Slavnostního zahájení se zúčastnil i místopředseda Parlamentu ČR Jan Kasal, poslanec Petr Zgarba, ředitel odboru ministerstva práce a sociálních věcí Martin Žárský, vedoucí odboru sociálních služeb Jiří Bína, předseda sociální komise rady kraje Vysočina Jiří Vondráček a další hosté, kteří se významně podíleli na realizaci této investiční akce kraje Vysočina.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.8.2009 / 17.8.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze